Alex Molčan: Cieľ na tento rok je TOP 150

Alex Molčan (276.) je talentovaný slovenský hráč, který se narodil v Prešově. Jeho současným cílem je účast na co největším možném počtu turnajů (převážně challengerů) v různých koutech světa, kde chce podávat skvělé výkony a stoupat žebříčkem vzhůru. Povrch, na němž hraje nejčastěji, je antuka a tam také podává své nejlepší výkony. Alexe jsme se zeptali, co se stalo v ostravském čtvrtfinále, kdy první set překvapivě nedotáhl do zdárného konce a nebo také na to, jaké mety by chtěl dosáhnout v této sezoně.

Dobrý den, Alexi, chtěli bychom Vám velice pogratulovat ke skvělým výkonům na challengeru v Ostravě. Jaký to byl pro Vás turnaj?

Dobrý deň, ďakujem, som rád, že som turnaj mohol absolvovať, pretože turnajov moc nie je a je ťažké sa na ne dostať, za štvrťfinále som rád.

Musel jste absolvovat kvalifikaci proti dvěma talentovaným hráčům, jaká byla taktika na tyto zápasy? Lišila se nějak taktika na zápas s Michaelem Vrbenským oproti zápasu s Vitaliyem Sachkem?

Taktika na tie zápasy bola snažiť sa robiť minimum chýb a hrať rozumne, čo aj vyšlo. Proti Sachkovi som podal veľmi kvalitný výkon, za čo som bol veľmi rad.

První zápas v hlavní soutěži jste hrál proti Thiagu Seybothu Wildovi, což je velice talentovaný hráč z Brazílie. Byla vidět z jeho strany velká kvalita?

Áno, Seyboth je kvalitný hráč, dokáže byť veľmi nebezpečný, vie hrať veľmi rýchlo, ale robí tym padom aj veľa chýb. Rozdiel medzi ním a hráčom, ktorý je 200. alebo 220., ale veľký nie je. Je to veľmi vyrovnané.

Vypadl jste až ve čtvrtfinále s Eliasem Ymerem, v prvním setu jste vedl 4:1 a později 5:4, kdy jste podával na vítězství v setu, co se tam stalo?

Do 4:1 som hral veľmi dobre, ale Ymer potom zmenil taktiku, ktorá na mňa zafungovala, cítil som sa bezradný a robil príliš veľa chýb. Totálne mi vypadol servis a nevedel som sa do toho zápasu znova dostať.

Jak jste zatím spokojený s aktuální sezonou, ve které objíždíte hlavně challengerové turnaje?

Som priemerne spokojný, porazil som dobrých hráčov, takze viem, že keď podám dobrý výkon tak môžem poraziť aj oveľa vyššie rebríčkovo postavených hráčov, len ešte potrebujem byť viac konzistentný a podávať dobre výkony častejšie.

Jaké máte plány pro následující týdny a kam byste to chtěl v této sezoně ještě dotáhnout?

Plány zatiaľ neviem, je malo turnajov a sú silné, takže sa nedostanem na každý turnaj, čo je škoda, ale aspoň sa vytvorí priestor na trénovanie. Cieľ na tento rok je TOP 150.

Velice Vám děkuji a za celý Tiebreak Vám přeji mnoho úspěchů nejen v této sezoně, ale i v celé kariéře. Budeme se případně těšit u rozhovoru někdy příště.

Vďaka.

Pozvu Vás také na rozhovor s Klárou Janáčkovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky
Google translate
usercalendar-full