Uhraje Nikoloz Basilashvili alespoň set?

Čeká nás velmi zajímavý souboj na antuce v Mnichově, kde se mezi sebou utkají Nikoloz Basilashvili (35.) z Gruzie a Brazilec Thiago Monteiro (78.).

Nikoloz Basilashvili je 29letý hráč z Gruzie a nejvíce hraje na tvrdém povrchu, kde letos získal titul v Dauhá. Turnaj se mu tam velice povedl, dokonce by se dalo říci, že byl jak vyměněný, nedělal žádné chyby, hrál skvěle od základní čáry a pyšnil se výborným servisem. Na antuce nezačal vůbec špatně, když si připsal semifinále v Cagliari, poté skrečoval na Masters v Monte Carlu Filipu Krajinovičovi a v Barceloně nestačil ve třech setech na Jeremy Chardyho.

Thiago Monteiro je 26letý hráč z Brazílie a jak to u Jihoameričanů bývá, jeho oblíbeným povrchem je antuka. Za celou kariéru na ni má úctyhodnou bilanci 300/202 a to Monteirovi dává neskutečné kvantum zkušeností. Tento rok se mu zatím moc nedaří, výsledky jsou velice kolísavé. Vyvedl se mu pouze turnaj, na začátku roku, v Melbourne, kde uhrál, v přípravě na Australian Open semifinále. Antukovou sezonu začal v Cordobě, kde se dostal do čtvrtfinále. Poté hrál v  Buenos Aires, kde vypadl v osmifinále s Miomirem Kecmanovičem (47.) ze Srbska. V Monte Carlu se snažil do hlavní soutěže probojovat přes kvalifikaci, ale štěstí mu nepřálo a vypadl hned v prvním kole s Joaem Sousou (103.). Minulý týden se představil v Barceloně, ale znovu neuhrál ani set a tak se musel loučit ihned v prvním kole.

Zápasovým favoritem je podle sázkových kanceláří Thiago Monteiro, ovšem mně se Thiagova hra v posledních duelech nelíbila. Podle mě je tento zápas především o Nikolozovi, který když chce, dokáže porazit kohokoliv. Bude to tedy pouze zápas o tom, zda to Basilashvili v hlavě ustojí, pokud se ze začátku chytí pár dobrými údery, myslím že nebude o čem, jelikož Gruzínec je rozhodně talentovanějším a kvalitnějším tenistou.

TIP: Basilashvili vyhraje alespoň set (1,56; Fortuna)

Přeji hodně štěstí a budu se těšit u další analýzy!

Pokud se chcete dozvědět o turnaji v Mnichově něco více, doporučuji přečíst naše preview.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full