Být na turnajích v bublině? Nic pro francouzského bouřliváka

Zdroj fotky: Getty Images

Francouz Benoit Paire je na okruhu známý tím, že je velice kontroverzním hráčem, který projevuje své emoce naplno. Pro někoho je jeho styl naprosto nenáviděným, pro jiného je naopak díky němu oblíbeným hráčem. Ještě aby ne. U jeho hry se divák baví a sám Benoit prohlásil, že tenis hraje zejména pro fanoušky a pravidla, která na turnajích nyní jsou, rozhodně nevítá.

Pandemie zastavila jeho tažení kupředu

Pokud se mluví o Benoitu Pairem jako o hráči, musíme zmínit, že je neuvěřitelně talentovaný a má opravdu úžasný cit pro míček. Ukazuje to zejména při hře na síti. Před koronavirovou pandemií mířil ke skvělé formě, a i když měl výsledky jako na houpačce, pomalu se zdálo, že s přibývajícím věkem začíná více myslet na tenis.

Dá se říci, že ho zastavila pandemie a přísné restrikce, kterých rozhodně na turnajích okruhu ATP není málo. Život v bublině prostě není pro něj a sám to i několikrát řekl: „Objíždím turnaje ATP jen proto, abych absolvoval první kolo a dostal odměnu a potom zmizel z bubliny. To je to nejlepší, co pro sebe mohu udělat.“ Tato slova jsou vypovídající.

Zákaz startu na olympiádě v Tokiu

To, co má Paire nejraději a za co bude vždy bojovat, je jeho rodná země Francie. Miluje kontakt s fanoušky, a právě ty má Francie opravdu skvělé. Není se čemu divit, že Benoit neodmítne žádné pozvání reprezentovat. Je na to vždy po právu hrdý a možná i proto ho má spousta tenisových nadšenců ráda.

Velkým zklamáním tak pro něj určitě je zákaz startu na olympijských hrách v Tokiu. Ten si vysloužil především za své nevhodné chování a za kritiku různých opatření, se kterými zásadně nesouhlasí. Bohužel pro něj, není to poprvé, kdy k něčemu podobnému došlo. Z posledních letních olympijských her v Riu byl vyhozen francouzskou delegací. A důvod? Prý trávil moc času mimo olympijskou vesnici.

Blýská se na lepší časy?

Benoit Paire již světu ukázal, že je opravdu skvělým tenistou. Jeho maximem na okruhu ATP je 18. místo z ledna 2016. Nyní ale klesá žebříčkem a už opustil TOP 50. Mohlo by se ale brzy blýskat na lepší časy, protože opatření už nejsou tak přísná a do hledišť se vrací i diváci, které Paire ke svým výkonům potřebuje.

Čtvrtfinále z Hamburku z tohoto týdne je toho důkazem. Mohlo z toho být i semifinále, ale Paire nedokázal proměnit čtyři matchbally. Všem však ukázal, že s ním stále musí počítat. Příští týden se zúčastní turnaje ve švýcarském Gstaadu, kde v prvním kole vyzve Slováka Jozefa Kovalíka.

Znáte i Vy tohoto francouzského hráče a je Vám sympatický? Rozhodně nás sledujte na Facebooku a na Instagramu, aby Vám neunikly novinky z tenisového světa.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full