Čeští tenisté zabojují na turnaji v italském Miláně

V italském Miláně již odstartoval turnaj kategorie challenger, kde se v hlavní soutěži představí trojice českých tenistu ve složení Vít Kopřiva, Jiří Lehečka a Jonáš Forejtek. Vystaví nasazená jednička a uřadující vítěz turnaje v Prostějově Federico Coria českým hráčům stopku a dokráčí si pro druhý titul v sezóně?

Přestože je travnatá sezóna již v plném proudu, tak na menších turnajích se stále hraje na antuce. Výjimkou není ani challenger v Miláně s dotaci 44 820 eur, kde se v hlavní soutěži představí hned tři čeští hráčí.

Nasazení hráči

Turnaj v italském Miláně se může pyšnit i poměrně zajimavými hráči. V roli zasazené jedničky se předvede vítěz nedávného turnaje v Prostějově a aktuální 89. hráč světa Federico Coria. Argentinský hráč bude tedy i jedním z adeptů na vítěze celého turnaje.

Druhým nasazeným hráček bude Dán Holger Rune, který předvádí na antuce velmi dobré výkony. Na konci května došel do finále v portugalském Oeiras, kde padl po velkém boji s Eliasem Gastaou. Chuť si vylepšil hned záhy v italském Bielle, kde tentokrát svou finálovou účast přetavil ve vítezný pohár.

Třetím nasazeným bude Američan Ulises Blanch, který zatím nepředvádí dobré výkony. Je také otázkou, jak se popere s přechodem z tvrdého povrchu na antuku.

Čtvrtý nasazený je Facundo Mena, který taktéž nezažívá zrovna vydařenou sezónu a kromě jednoho semifinále v americkém Tallahassee, skončil vždy v prvním nebo druhém kole turnaje.

Pátý nasazený je Elias Gastao, který bude dle všeho také jedním z adeptů na vítěze, jelikož si v letošní sezóně zahrál dvě semifinále a dvě finále. V prvním z finálových klání podlehl Zdeňku Kolářovi, druhé již proměnil ve vytoužený titul. V Obou případech šlo o turnaje, které se konaly v portugalském Oeiras.

Dalšími nasazenými hráči jsou Tristan Lamasine, Tiemuraz Gabashvili a Gian Moroni.

Čeští kanonýři

Pod českými vlajkami se v hlavní soutěži představí hned tři zástupci. Nejvýše nasazený Vít Kopřiva, který v letošním roce odehrál dvě semifinále. Poprvé na březnovém turnaji v Petrohradě, podruhé na konci dubna v Římě. Poté si zahrál ještě dvě čtvrtfinále (Zadar a Praha). V prvním kolem změří své síly s Mirzou Basicem, se kterým již jednou prohrál v kvalifikaci turnaje v Potchefstroomu. Kopřiva se také představí ve čtyřhře po boku Jiřího Lehečky, který zde hraje taktéž dvouhru. Do prvního kola Jiřímu Lehečkovi los přislíbil divokou kartu Luca Vanniho z Itálie. Posledním zástupcem, který se dostal do hlavní soutěže, je juniorský vítěz US Open z roku 2019 Jonáš Forejtek. Ten úspěšně prošel přes dvoukolovou kvalifikaci a zahraje si v hlavní soutěži proti nasazenému Eliasovi. V kvalifikaci se představil i Michael Vrbenský, který ovšem skončil v druhém kole kvalifikace.

Pokud by všichni čeští zástupci postoupili, tak už v osmifinále můžeme očekávat český souboj mezi Jiřím Lehečkou a Jonášem Forejtkem. Ve  čtvrtfinále by potom jeden z této dvojice mohl narazit na Víta Kopřivu, který by ovšem musel v druhém kole porazit nasazeného Argentince Coriu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full