Dominic Thiem předčasně ukončil sezónu

Na rozdíl od minulého roku, kdy vyhrál US Open, se Dominicovi Thiemovi letos vůbec nedaří. Aktuální šestý hráč světa si po turnaji v Dubaji vzal pauzu. Po návratu si však způsobil zranění zápěstí a to se neléčí tak, jak by si Rakušan představoval.

Zdroj fotky: Reuters

Thiem začal sezonu v Austrálii, kde odehrál ATP Cup a následně Australian Open. Tam vypadl překvapivě hladce s Grigorem Dimitrovem ve třech setech. Po turnaji v Dubaji si vzal pauzu na zotavení a menší odpočinek. Na kurty se vrátil v Madridu a hrál ještě v Římě, Lyonu a na Roland Garros.

Osudným se mu stal turnaj na Mallorce. V osmifinále byl nucen skrečovat zápas proti Adrianu Mannarinovi za stavu 5:2 pro Rakušana kvůli zranění zápěstí. O pár dní později se odhlásil z Wimbledonu a LOH.

Dlouho se čekalo na vyjádření ohledně amerických turnajů. Rakušan se nejdříve odhlásil z Toronta a Cincinnati a doufal, že na poslední grandslam sezóny se stihne připravit. Dnes oznámil, že loňský titul obhajovat nebude. To ale není vše. Dominic zároveň kvůli zápěstí předčasně ukončil letošní sezónu. “Moje uzdravení se vyvíjelo dobře, ale když jsem se vrátil k tréninku a znovu začal hrát , opět jsem cítil bolest. Můj doktor mi pověděl, že zápěstí potřebuje více času,” vyjádřil se k situaci Thiem.

Dominicovi přejeme brzké uzdravení a těšíme se na něj v sezóně 2022.

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlašte se k odběru novinek: 

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních udajů.

  PARTNEŘI
  Slinger
  © 2021 TIEBREAK TENNIS
  tik tok
  Copyright © 2021 TIEBREAK
  Google translate
  usercalendar-fullmagnifier