Preview: Dominic Thiem vs. Aslan Karatsev

Tento týden se v Kataru hraje turnaj kategorie ATP 250. Prvním nasazeným hráčem je loňský vítěz US Open Dominic Thiem. Na úvod jej ale nečeká snadný úkol. Ve druhém kole se utká s Aslanem Karatsevem, který překvapil postupem do semifinále na letošním Australian Open.

Thiem se špatným začátkem sezóny

Oba hráči v loňském roce zaznamenali skvělé výsledky. Jak víme, Dominic Thiem si zahrál finále Australian Open a Turnaje mistrů v Londýně, navíc vyhrál US Open. Poprvé od roku 2016 tak vyhrál grandslamový turnaj někdo jiný než hráči „velké trojky“. V letošním roce Thiem odehrál dva turnaje v Austrálii - ATP Cup a Australian Open. Ani na jednom turnaji jsme neviděli výsledky, na které jsme od rakouského tenisty byli zvyklí z minulého roku. Na ATP Cupu totiž prohrál zápas proti Berrettinimu a až po skreči Paira se dočkal první letošní výhry. Do Australian Open vstoupil jako obhájce finále. Ve třetím kole ještě dokázal senzačně otočit zápas z 0:2 na sety proti Kyrgiosovi, jeho cesta však skončila hned v kole dalším, kdy jednoznačně prohrál s Dimitrovem.

Karatsev v životní formě, na AO přepisoval historii

Thiemův současný soupeř se po koronavirové pauze vrátil na kurty v neskutečné formě. Sezónu zahájil na challengerových turnajích v České republice. Na prvním se překvapivě dostal do finále, kde prohrál s nasazenou jedničkou Stanem Wawrinkou. Následně ovládl druhý pražský turnaj a challenger v Ostravě. Prohrál až ve finále kvalifikace na Roland Garros se Sebastianem Kordou.

Na dalším grandslamovém turnaji, kterým bylo letošní Australian Open, se Rusovi také dařilo. Zvládl kvalifikaci v Kataru a v Melbourne došel až do semifinále. Stal se tak prvním kvalifikantem, kterému se to povedlo. Na cestě mezi nejlepší čtyři hráče turnaje vyřadil Schwartzmana, Augera-Aliassimeho i Dimitrova. Stopku mu vystavil až pozdější vítěz turnaje, Novak Djokovic. Po turnaji Karatsev vystoupal až na 42. pozici v žebříčku.

Bude Karatsev hrozbou pro Thiema?

Tento zápas bude rozhodně jedním z taháků druhého kola. Pro oba hráče je turnaj v Kataru prvním od Australian Open. Thiem má jako první nasazený v prvním kole volno. Jeho soupeř musel absolvovat zápas proti Zayidovi z Kataru (6:4, 6:0), který stejně jako Karatsev dostal divokou kartu.

Favoritem bude bezpochyby rakouský tenista (kurz Fortuny: 1,35). Dle formy Rusa lze však usoudit, že budeme svědky vyrovnaného zápasu. Překvapením by nebyla ani třísetová bitva.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full