Hráč týdne: David Goffin

David Goffin se zúčastnil turnaje v Marrákeši, kde nefiguroval mezi nasazenými hráči. V posledních měsících se totiž herně poměrně dost trápil. V Maroku ale překvapil a došel si tam pro titul. Za své výkony, které i proti několika favoritům předvedl, si zaslouží označení "hráč týdne".

Jubilejní třístá výhra

David Goffin do turnaje v Maroku vstoupil dvousetovou výhrou. Kvalifikanta Damira Džumhura porazil 6-2 a 7-6 po využití hned prvního matchballu. Ve druhém kole mohl čelit druhému nasazenému Danovi Evansovi, ale ten prohrál s Pablem Andujarem 4-6, 2-6.

Zápas proti Španělovi byl o dost těžší než ten v prvním kole. Andujar se v prvním setu dostal do vedení 3-0, ale Goffin srovnal na 5-5. Sadu nakonec ztratil a zápas musel otáčet. Belgičan začal lépe druhý set, kde vedl 2-0. Výhodu breaku si dlouho držel, ale Andujar srovnal a o druhé sadě rozhodoval tiebreak. Ten lépe zvládl Goffin. Díky jednomu ztracenému podání Andujara nakonec Goffin utkání po setech 5-7, 7-6, 6-3 vyhrál. Zaznamenal tak jubilejní třístou výhru na okruhu.

První titul po roce a dvou měsících

Po této výhře Goffin porazil ve třech setech dalšího Španěla. Roberto Carballes Baena získal první set v tiebreaku. Ve zbylých dvou ale dominoval Goffin, který vyhrál 6-7, 6-4, 6-0. V semifinále čekal na Belgičana antukář Federico Coria. Toho zvládl porazit ve dvou setech a postoupil do finále.

V něm narazil na Slováka Alexe Molčana, který se probojoval do svého druhého finále na okruhu ATP. Molčan zápas odstartoval lépe, když vyhrál první set. Skvělý tenis Slovák předváděl i na začátku druhého setu, kde se dostal do vedení 2-0. Goffin průběh setu otočil, a nakonec jej vyhrál poměrem 6-3. Ve třetím setu rozhodl samotný začátek, kdy Belgičan prolomil Molčanovo podání. Tuto výhodu si podržel a zvítězil po setech 3-6, 6-3, 6-3.

Pro Davida Goffina to je šestý titul z okruhu ATP. Ten poslední, jak bylo řečeno, vyhrál před rokem. V Marseille tehdy porazil Roberta Bautistu Aguta ve třech setech. Zisk trofeje v Marrákeši pro něj znamená velký posun v žebříčku. Ze 74. místa se posunul na 47. pozici.

Už zítra ho čeká první kolo na turnaji v Monte Carlu. Jeho soupeřem bude česká dvojka Jiří Lehečka. Ten do hlavní soutěže prošel po zvládnutí kvalifikace.