Hráč týdne: Gael Monfils

Zdroj fotky: Getty Images

V rubrice „hráč týdne“ se zaměřujeme na tenisty a tenistky, kteří dle nás zažili výjimečný týden. Nyní nás svou hrou zaujal francouzský showman Gael Monfils. Ten totiž dokázal, že se s ním i ve 35 letech musí počítat.

Již po sedmnácté ve finále turnaje ATP

Gael Monfils je talentem a také tenisovým showmanem od pána boha. Dokazuje to již pěknou řadu let, kdy se drží v elitní společnosti tenistů. Již 17 let po sobě se vždy dokázal probojovat do finále na okruhu ATP a to je již pěkný počin, nemyslíte? Před ním jsou pouze jména jako Roger Federer a Rafael Nadal a za ním dokonce Novak Djokovič.

Minulý týden to dokázal na turnaji v bulharské Sofii, kde byl jako druhý nasazený. V prvním kole měl volný los, jak to na menších turnajích bývá. V tom druhém kole ho měl čekat ve skvělé formě hrající Ilya Ivashka, který si solidní hru z amerických betonů přenesl i do haly a před turnajem v Sofii zaznamenal semifinále v kazašském Nur Sultanu. Bělorus byl v zápase mírným favoritem, ale pro zranění odstoupil. Můžeme tedy pouze spekulovat, jak by to dopadlo, kdyby do zápasu nastoupil. To jsou ale pouhá kdyby a na ty se v životě nehraje.

Na řadu přišlo čtvrtfinále a v něm italský antukář Gianluca Mager. Pro Gaela Monfilse velice příznivý los, ale určitě zápas nepodceňoval, jelikož Ital dokázal na turnaji porazit jak Adriana Mannarina, tak Miomira Kecmanoviče. Monfils však byl nad Magerovi síly a radoval se z vítězství dvakrát 6:2.

Giron odešel s kanárem

Semifinále mu přineslo překážku v podobě Marcose Girona. Američan vyřadil v Sofii například nasazenou trojku Alexe De Minaura či jeho krajana Johna Millmana. Giron byl v Sofii zatím neomylný, ale semifinále mu přineslo to, co zatím žádný zápas, a to Gaela Monfilse. Francouz chtěl dojít do finále za každou cenu a přeskočit tak Novaka Djokoviče v pomyslné tabulce a osamostatnit se na druhém místě za Rafou Nadalem. Francouz hrál víceméně bez chybiček a po setech 7:5 a 6:0 si vytoužené finále připsal.

V posledním zápase na turnaji, ve finále, ho čekala nasazená jednička a obhájce titulu z předešlého ročníku Jannik Sinner. Zápas byl poměrně vyrovnaný, ale v obou setech hrála roli první hra Gaela Monfilse. Jak první, tak druhý set si svoje podání prohrál ihned v prvním gamu na podání a to byl problém, jelikož Jannik Sinner si podání neztratil ani jednou. Zápas tak skončil poměrem 2:0 na sety a obhajobou titulu Jannika Sinnera.

Gaela Monfilse tedy vyhlašujeme hráčem týdne a doufáme, že příští rok svou sbírku finálových účastí znovu prodlouží.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Banner web_karta
 
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky
Google translate
usercalendar-full