Indian Wells: Dva překvapiví šampioni turnaje

Zdroj fotky: Getty Images

Turnaj v Indian Wells je po včerejším programu definitivně u konce. Další ročník by se měl odehrát tradičně v březnu a po něm by měl tradičně následovat turnaj v Miami. Vítězové letošního ročníku jsou přitom velmi překvapiví. Ani u žen, ani u mužů nevyhrál tenista z TOP 20. Samotné finálové zápasy byly i tak velmi napínavé a pro diváky zajímavé. Kdo opanoval Indian Wells zjistíte v novém článku.

První španělská vítězka Indian Wells

Jako první se odehrálo ženské finále. To obstarala Paula Badosa s Victorií Azarenkou. Zatímco Španělka na turnaji v Indian Wells debutovala, Azarenka hrála již své třetí finále. Předchozí dvě vyhrála a to naposledy v roce 2016, kdy porazila Serenu Williams. Byla i mírnou favoritkou utkání, ale Badosa se jí nezalekla.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Utkání probíhalo vyrovnaně. Jako první hráčka, která dokázala prolomit podání soupeřky, byla Badosa v sedmé hře. Azarenka si své podání ale vzala zpátky a vyrovnala průběh prvního setu. Stejná situace nastala i v jedenácté a dvanácté hře. První set nakonec dospěl do tiebreaku. V tom byla úspěšnější Paula, která jej vyhrála 7-5. Druhý set se stal kořistí Azarenky, která dominovala po celou jeho dobu. Získala jej poměrem 6-2 a o vítězce musel rozhodnout třetí set. Na začátku třetí sady se Badosa dostala do vedení 2-0. Azarenka ale rychle srovnala skóre. V deváté hře přišla o podání Badosa a Azarenka šla následně podávat na vítězství v zápase. To ale nedokázala a Paula srovnala na 5-5. I třetí set nakonec dospěl do tiebreaku. Ten už poměrně jednoznačně získala Španělka poměrem 6-2. Hned při svém debutu tedy dokázala zvítězit a to po výsledku 7-6, 2-6, 7-6. Díky zisku titulu se posune na 13. místo a také na 8. místo v postupu na Turnaj mistryň v Guadalajaře.

Překvapivým vítězem se stal Norrie

Po ženském finále následovalo finále v mužském turnaji. Tam souboj o titul obstarali také dva překvapiví finalisté a to Cameron Norrie a Nikoloz Basilashvili. Oba hráli finále na Masters poprvé a předtím ani jeden z nich také nikdy nehrál semifinále. Bylo to jejich druhé střetnutí na okruhu, přičemž to první v březnu letošního roku vyhrál Norrie ve dvou setech.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Do utkání vstoupil lépe Norrie. Ten si vytvořil náskok 3-1, ale od tohoto stavu nevyhrál po zbytek setu jedinou hru. Basilashvili otočil průběh setu na svou stranu a opanoval jej poměrem 6-3. Gruzínec dokázal na začátku druhého setu prolomit podání Brita, ale break nedokázal potvrdit a tak Norrie srovnal na 2-2. Další ztrátu podání zaznamenal až v poslední hře druhého setu Basilashvili. Norrie vyhrál druhý set poměrem 6-4 a i u mužů tak musel rozhodnout třetí set. V rozhodující sadě dominoval Brit, který ji nakonec vyhrál 6-1 a stal se překvapivým šampionem turnaje v Indian Wells. Tato výhra Brita posune na 16. místo v žebříčku.

Banner web_karta
 
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full