Indian Wells: Překvapivé prohry velkých favoritů turnaje

Zdroj fotky: Getty Images

Turnaj v Indian Wells se bleskově blíží do svého konce. Po včerejším programu známe kompletní obsazení mužského semifinále, ale i ženského finále. I tentokrát nebyla nouze o velká překvapení. Obzvlášť tedy v mužském pavouku. Kdo všechno dokázal postoupit se dozvíte v novém článku.

Basilashvili překvapivě vyřadil Tsitsipase

Jako první se na kurt dostal Nikoloz Basilashvili a Stefanos Tsitsipas. Ti se v ostrém zápase utkali již potřetí a i tentokrát jsme byli v Indian Wells svědky dlouhého třísetového zápasu. Tentokrát se vítězem stal překvapivě Gruzínec.

Basilashvili se v prvním setu dostal do vedení 4-1 se dvěma breaky. Jedno ztracené podání si Tsitsipas dokázal vzít zpátky a snížil na 2-4. Srovnat stav se mu nepodařilo a Nikoloz první set vyhrál 6-4. Druhá sada se stala kořistí Tsitsipase. Ten v ní dominoval a vyhrál ji poměrem 6-2. O vítězi musel rozhodnout třetí set. O výsledku tohoto setu rozhodla sedmá hra, kdy přišel Stefanos přišel o servis. Basilashvili vyhrál 6-4, 2-6, 6-4 a postoupil do svého prvního semifinále na Masters.

Podstoupil operaci kolene a nyní slaví postup do největšího semifinále kariéry

Američan Taylor Fritz neměl jednoduchou sezónu. Po Roland Garros musel podstoupit operaci kolene. Naštěstí se ale dokázal vrátit hned na další grandslam. Ve Wimbledonu postoupil do třetího kola, kde vypadl s Alexanderem Zverevem. Tomu včera tuto porážku oplatil.

První set posledního mužského čtvrtfinále byl vyrovnaný do stavu 3-3. V následující hře přišel Fritz o servis a Zverev vyhrál první set 6-4. Ve druhém setu se do vedení 3-1 dostal Američan. Výhodu breaku si dokázal udržet a druhý set vyhrál poměrem 6-3. Na začátku třetího setu se dostal do vedení 3-0 Zverev. Ten si tuto výhodu držel po dlouhou dobu. V osmé hře na podání Fritze nevyužil jeden matchball. Utkání Zverev neukončil ani v následující hře, kdy na svém servisu nevyužil druhý matchball. Místo toho přišel o podání a Taylor srovnal stav. Zápas dospěl do tiebreaku, kde se po využití třetího matchballu radoval z vítězství Fritz.

Bývalá vítězka opět postoupila do finále

Velmi napínavý průběh přinesl zápas mezi Victorií Azarenkou a Jelenou Ostapenko. Aktérky prvního ženského semifinále se předtím utkaly jednou. Na Roland Garros v roce 2019 zvítězila Azarenka ve dvou setech.

Hned na úvod zápasu se do vedení 3-0 dostala Ostapenko. Azarenka sice dokázala snížit na 2-3 bez rozdílu breaku, ale v další hře opět přišla o podání. Ostapenko nakonec zvítězila v prvním setu poměrem 6-3. Ve druhém setu dokázala Azarenka otočit ze stavu 0-2 na 5-2. Druhý set vyhrála také poměrem 6-3. Třetí set začala lépe Běloruska, která vedla 3-1. Ostapenko ale srovnala a rozhodující sada byla vyrovnaná do stavu 5-5. V jedenácté hře přišla Jelena o podání a Victoria zvítězila 3-6, 6-3, 7-5 a postoupila do prvního letošního finále.

Badosa postoupila do největšího finále kariéry

Druhé ženské semifinále nabídlo souboj mezi dvěma kamarádkami. Paula Badosa se utkala s Ons Jabeur. Jednalo se o jejich třetí vzájemné utkání. Jejich bilance byla před zápasem vyrovnaná 1-1. Tentokrát vyhrála Badosa.

Španělka se hned na začátku utkání dostala do vedení 2-0. Ons vzápětí srovnala na 2-2. V sedmé hře Badosa opět vzala své soupeřce podání a od set nakonec ovládla poměrem 6-3. Ve druhém setu byla Paula tou první, která se dostala do vedení. Po potvrzeném breaku vedla 5-2. V osmé hře na podání Tunisanky nevyužila tři matchbally a Ons snížila na 3-5. Na svém podání ale dokázala zápas ukončit po proměnění šestého matchballu a postoupila do největšího finále kariéry.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full