Jak se stal Medveděv světovou jedničkou?

Zdroj fotky: Getty/ATP

Daniil Medveděv se stal poprvé ve své kariéře mužskou tenisovou jedničkou. Stalo se tomu tak minulý týden. Pro něj to však bylo poněkud hořkosladké, a to kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Rus v čele vystřídal Novaka Djokoviče, který se už dříve zapsal do historie, jako nejdéle sloužící světová jednička.

Z "plácala" světovou jedničkou

Daniil Medveděv svým způsobem hry zrovna neoslňuje. Není tak elegantní jako jiné bývalé světové jedničky bílého sportu. Pokud bychom měli srovnat Rusa s fenomény poslední dekády, asi si řeknete, jak někdo s takovým stylem může být v čele světového žebříčku.

Medveděv není ranař, který by ukončoval výměny jak na běžícím pásu. Je spíš typ hráče, který toho hodně oběhá, moc nekazí a má spíš rozházený servis. Právě nad jeho podání se vedou často diskuze. Mnozí se diví, jak může podávat takovou rychlostí, když je jeho nadhoz prakticky v každé výměně jiný. Pokud se díváte na zápasy Daniila Medveděva, tak jste si určitě všimli jeho neučesaného stylu. I přesto ho ale jeho podání drží a v posledních letech na něm hodně zapracoval.

Do čela s českou pomocí

Světovou jedničkou se Rus stal také díky životním výkonům Jiřího Veselého. Ten v Dubaji porazil bývalou světovou jedničku Novaka Djokoviče ve dvou setech. Čtvrtfinálová prohra pro Srba znamenala nejen brzký konec na turnaji, ale také ztrátu pozice světové jedničky. Tu ztratil po 361 týdnech kralování.

Jak dlouho Rus vydrží?

Otázkou však zůstává, jak dlouho Medveděv na pozici jedničky vydrží. Novak Djokovič se s velkou pravděpodobností nezúčastní dvou amerických Masters. Možná tak Medveděv pozici světové jedničky uhájí i po turnajích v Indian Wells a v Miami. O nějaké ty body zřejmě Srbovi uteče.

Záležet pak bude na evropské antukové části. O Medveděvovi je známo, že antuku v lásce nemá a dlouhodobě se mu na ní nedaří. Novak Djokovič se antukové části nejspíše zúčastní, uvidí se ale, jak se k tomu postaví samotní organizátoři.

Na záda mu dýchají Zverev s Nadalem

V pozadí se však krčí další dvě velká jména světového tenisu. Alexander Zverev a Rafael Nadal by se určitě také rádi poprali o možnost stát se světovou jedničkou. Vzhledem k formě a blížící se antukové části sezóny bychom na pozici jedničky brzo mohli vidět Rafaela Nadala, který tuto příležitost rozhodně vítá.

Poslechněte si také poslední díl podcastu, kde jsme zhodnotili turnaje uplynulého týdne.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full