Nabitý ATP Cup znovu v Austrálii

Zdroj fotky: Peter Staples

Třetí ročník ATP Cupu, který se bude hrát od 1. 1. 2022 do 9. 1. 2022, zná své čtyři skupiny. Tento ročník tohoto turnaje bude tím vůbec nejnabitějším. Skupiny jsou ohromně vyrovnané a favorita bychom hledali jen těžko. Samozřejmě nominace na turnaj ještě známy nejsou, ale věříme, že diváci v Austrálii nepřijdou o ty největší hvězdy světového tenisu.

Djokovičova účast je nejistá

U světové jedničky Novaka Djokoviče stále není jisté, zda se bude účastnit australské šňůry zápasů, která vyvrcholí Australian Open. Dlouhodobě kritizuje rozdělování společnosti na očkované a neočkované, a jelikož Austrálie je v tomto ohledu ohromně přísná, vypadá to, že žádné výjimky dělat nebude.

Pro Srbsko by to byla obrovská ztráta a rázem by z adepta na titul byl outsider. Ano, Srbsko má dobré hráče, ale ti se specializují spíše na antuku a nejsou tak komplexní, jako jejich největší hvězda. Na Srbsko bude čekat ve skupině Norsko, Chile a Španělsko. Pokud nominaci neodmítnou ty nejvýše postavení hráči, bude tato skupina ohromně vyrovnaná.

Obhájci titulu to nebudou mít jednoduché

Ve skupině B se představí obhájci titulu z Ruska. Tato země nyní vládne mužskému tenisu. Hráči jako Medvedev, Rublev či Khachanov patří mezi užší světovou špičku. Přestože to jsou mladší tenisté, jsou to velcí kamarádi a hrají spolu již od útlých mladých let a v týmových soutěžích tak mají velkou výhodu.

Šampióni Davis Cupu narazí na Itálii, Rakousko a Austrálii. Za Itálii je možná nominace Sinnera, Berrettiniho či Fogniniho. Pokud bude Dominic Thiem zdravý, tak i Rakousko nebude zcela bez šancí. Domácí Austrálie je na své vlastní půdě vždy silná a určitě potrápí i ty největší favority.

Bude Kanada kompletní?

Favoritem skupiny C budou jednoznačně Němci, kteří mají skvělé hráče jak pro singl, tak pro debl, a to je v týmových soutěžích obzvlášť důležité. O druhé místo se nejspíše poperou týmy USA a Velké Británie. Vše záleží na finální soupisce pro ATP Cup, ale jak Amerika, tak Velká Británie, mají velice kvalitní tenisty a i tady to bude velice vyrovnané. Pokud se budou turnaje účastnit kanadské naděje Shapovalov a Auger-Aliassime, bude i Kanada adeptem na postup. Poslední týmové akce Davis Cupu se neúčastnili a na výkonech Kanady to bylo znát. Skupina tedy bude znovu otevřená až do posledního zápasu.

Ve skupině D není jasný favorit

Skupina D je asi tou nejslabší, i když týmy mají obrovskou sílu na pozici svých jedniček, ať už je to za Řecko Stefanos Tsitsipas, za Polsko Hubert Hurkacz či za Argentinu Diego Schwartzman. Posledním účastníkem ve skupině bude Gruzie, která se turnaj dostala díky výkonům a žebříčkovému postavení Nikoloze Basilashviliho. Tým z blízkého východu bude ale považován za outsidera skupiny. Ostatní tři týmy si to rozdají o účast v dalších bojích.

I termínová listina jednotlivých zápasů je již známa. První den ATP Cup otevřou zápasy Chile vs. Španělsko a Argentina vs. Gruzie.

Česká republika se ATP Cupu bohužel nezúčastní, jelikož nemá lépe postavené hráče než týmy, které na turnaji budou soutěžit. Doufejme tedy, že se to v nejbližších letech změní a že i Česko bude účastníkem této elitní soutěže.

Koho tipujete na vítěze celého turnaje? Podělte se s námi do komentářů. Pozvu Vás také na podcast s Janem Mühlfeitem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full