Neúspěšný návrat

Jedno z největších vítězství v kariéře pro Pabla Andujara, který přehrál domácího Rogera Federera za necelé dvě hodiny 6:4, 4:6 a 6:4 a překazil mu tak jeho návrat. Pětatřicetiletý Španěl v rozhodujícím setu dohnal manko 2:4 a čtyřmi gemy v řadě závěr utkání otočil ve svůj prospěch. Federer se objevil v ostrém zápase na okruhu poprvé od březnového podniku v Dauhá, kde skončil ve čtvrtfinále na raketě Gruzínce Nikoloze Basilašviliho.

Legendární Švýcar se na antuce objevil poprvé od Roland Garros 2019, ve kterém ho v semifinále zastavil Rafael Nadal, který nakonec celý turnaj vyhrál. Turnaj v Ženevě tak pro Rogera úspěšný a končí už ve druhém kole.

První set probíhal velmi vyrovnaně, oba hráči si drželi svá podání. První brejkbol využil v desáté hře Španěl a na své konto si připsal první sadu.

Druhý set probíhal v podobném rytmu, pouze s tím rozdílem, že první brejkbol využil Švýcar, který svůj servis do konce druhého setu udržel a vyrovnal na 1:1.

V závěrečném dějství měl navrch Roger. Vedl už 4:2, jenže Andujar chytl druhý dech, vyrovnal a za stavu 5:4 pro Federera se Španěl dostal do vedení 40:15. Federer skóre stáhl ještě na shodu, ale hned první výhodu (matchball) Andujar využil a do statistik si tak připsal velmi cenné vítězství.

Roger Federer také promluvil o svých očekáváních směřující k druhému letošnímu Grand Slamu.

„Jsem realista. Vím, že French Open nevyhraju.“

Viděli jste dnešní zápas? A jak vidíte jeho šance na Roland Garros? Dejte nám vědět do komentářů.