Next Gen ATP Finals rozlosováno. Potvrdí Alcaraz roli favorita?

Zdroj fotky: ATP

Tento týden začíná v Miláně Next Gen ATP Finals. Osmička účastníků je již známá, a dokonce je už i rozlosována do dvou skupin. V článku vám přiblížíme nejen jednotlivé skupiny, ale také náš tip na pořadí ve skupinách a na vítěze celého turnaje.

Alcaraz hlavním favoritem skupiny A

Tím největším favoritem na vítězství ve skupině A je určitě supertalent Carlos Alcaraz. Španěl je nyní na 35. místě světového žebříčku a stále stoupá výš a výš. Jeho hra je založena na velice kvalitní hře od základní čáry. Vypadalo to, že jeho oblíbeným povrchem bude antuka. Nicméně druhá polovina sezóny, která se hrála na tvrdém povrchu, ukázala, že právě na něm je snad ještě silnější. Sám Alcaraz prohlásil, že se na Next Gen ATP Finals velmi těší: "Jsem velice šťastný, že se mohu připravovat v Miláně na Next Gen ATP Finals."

Druhým účastníkem skupiny A bude Brandon Nakashima. Tipujeme, že to bude právě on, kdo obsadí druhé místo ve skupině právě za Alcarazem. Američan je na 65. místě světového žebříčku a střídá turnaje kategorie challenger a ATP. Předminulý týden dokázal ovládnout challenger ve francouzském Brestu a do Milána se tak naladil víc než dobře. Je také rád, že si může turnaj s neobvyklým formátem zahrát: "Myslím si, že je to dobrá příležitost si nový formát vyzkoušet."

Dalším do party, který bude chtít promluvit do konečného pořadí skupiny, je Holger Rune. Dánský talent vyhrál minulý týden podnik v italském Bergamu a vypadá to, že se nachází ve skvělé formě. Stejně jako Alcaraz, i Rune je považován spíše za antukáře, ale jeho výkony na tvrdém povrchu z posledních týdnů nejsou vůbec špatné. Rune je z účasti na turnaji mistrů juniorů v sedmém nebi: "V Miláně v úterý startuje nejzajímavější a nejakčnější událost roku. Nemohu se dočkat."

Za outsidera skupiny se rozhodně považuje Juan Manuel Cerundolo. Argentinský hráč má sice úžasnou formu, kdy za poslední dva měsíce zaznamenal dva tituly a několik dalších finále na challengerovém okruhu, ovšem turnaj v Miláně se hraje na tvrdém povrchu v hale a za velmi specifických podmínek. Cerundolo odehrál v hale pouze jeden jediný zápas za celou svoji kariéru, a to bude důvod, proč se Argentinec umístí na posledním místě ve skupině A.

Ovládne Korda skupinu B?

Jednoznačným favoritem druhé skupiny je Sebastian Korda. Američan se nachází na 39. místě světového žebříčku a má na to celý podnik v Miláně ovládnout. Jeho výkony z posledních týdnů ale nejsou zrovna úplně přesvědčivé. Dalo by se říct, že se od Wimbledonu stále hledá. Pomyslným plamínkem může být výkon v Paříži, kde vyřadil dva velice kvalitní hráče, a to Karatseva a Čiliče. Prohrál až s pozdějším finalistou Daniilem Medveděvem. Korda je aktivním hráčem a u jeho tenisu se divák rozhodně nenudí. Věřím, že se nebude nudit ani u jeho výkonů na Next Gen ATP Finals. "Bude to zajímavé, protože k vidění bude více napínavých situací. Jsem z toho nadšený a uvidím, jak mi to půjde," vyjádřil se Korda k formátu turnaje.

O druhé místo ve skupině bude boj. Prvním adeptem je Hugo Gaston. Francouz se do Milána kvalifikoval díky čtvrtfinále na Masters v Paříži. Za podpory domácího publika, které mu dodalo potřebnou energii a sílu, tam předváděl velice solidní výkony. Gaston je hráčem, který má hru založenou na obrovské variabilitě úderů. Ty často používá třeba ke zkrácení hry a pro soupeře je to velice nepříjemné. Dále se dopouští jen malého množství nevynucených chyb, a proto jsou jeho zápasy dlouhé, často i třísetové.

Banner web_karta

Tím druhým, kdo zabojuje o druhém místo ve skupině B, je Lorenzo Musetti. Ital se nenachází zrovna v optimálním rozpoložení, když od začátku června dokázal vyhrát pouze pět zápasů. Přesto bude aspirantem na postup do semifinále. V jeho neprospěch sice hraje nepříjemná bilance, ale Musetti se představí před domácím publikem. Tento fakt hraje jednoznačně v jeho prospěch. Určitě nebude chtít dát žádný míček zadarmo a diváci mu dodají potřebné sebevědomí. Napodobí Musetti krajana Jannika Sinnera a obhájí titul pro Itálii? "Viděl jsem zápasy Jannika (Sinnera) minulý rok. Doufám, že se mi bude dařit stejně, jako jemu, a vyhraju trofej."

Posledním hráčem ve skupině B je Argentinec Sebastian Baez. I on, stejně jako Cerundolo, odehrál v hale pouze jediný zápas a ten prohrál. Nezkušenost s tímto povrchem bude hrát hlavní roli v jeho umístění ve skupině. Baez totiž objíždí především turnaje na pomalé antuce. V rychlosti odskoku míčku se tyto povrchy nedají srovnat, a přestože Baez odehrál a vyhrál neskutečné množství turnajů, tak ani to mu nepomůže a umístí se na posledním místě.

Vyrovnané finále

Pokud vše půjde podle papírových předpokladů, odehrají finále Carlos Alcaraz a Sebastian Korda. Jako vítěze tipujeme Alcaraze, který v druhé polovině roku podává velice dobré výkony. V tom bude pokračovat i v Miláně na Next Gen ATP Finals, kde si dojde pro titul.

A kdo je vaším favoritem na zisk titulu? Napište nám do komentářů, koho tipujete na vítěze Next Gen ATP Finals. Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full