Novak Djokovič se pasoval do role deblisty?

Travnatá sezóna odstartovala a přední tenisové hvězdy se připravují na její vrchol v podobě Wimbledonu. Novak Djokovič se rozhodl netradičně začít svou přípravu ve čtyřhře na Mallorce. Co má světová jednička tímto krokem za lubem?

Před několika dny skončil druhý grandslam sezóny French Open a oficiálně tak začala příprava na další vrchol sezóny v podobě travnatého Wimbledonu. Světová jednička, Novak Djokovič, oznámil, že travnatou sezónu zahájí na Mallorce v tamním Country Clubu. Aby Novak Djokovič nevypadl z herní praxe, přijal nabídku od samotného ředitele turnaje Antonia Nadala, a tak získal od pořadatelů divokou kartu do čtyřhry.

Djokovič se snaží napodobit Krejčíkovou?

V minulosti srbský tenista ve většině případů nehrál přípravné turnaje před Wimbledonem nebo hrál pouze jeden jako tomu bylo třeba v roce 2018. S tím se nabízí otázka. Není za tímto netradiční krok v Djokovičově přípravě něco dalšího? V nedávném rozhovoru pro rádio Roland Garros dostal Novak Djokovič otázku, která se týkala vítězství Barbory Krejčíkové na French Open. Sám ocenil, že vyhrát ve dvou kategoriích je zkrátka hodno velkého uznání. Nechce se tak Srb inspirovat českou tenistkou a napodobit jí? Co je víc než vyhrát jeden grandslam? Vyhrát hned dva! Ambice měl Novak Djokovič vždy vysoké a je známo, že rád překonává rekordy jiných. Je snad i tohle na jeho seznamu, co by chtěl dokázat?

Novak Djokovic

Djokovič jako klíčník turnaje na Mallorce

Novak Djokovič bude také součástí předturnajové akce, kde bude "otevírat" nový centrální dvorec. Všechny kurty na tomto turnaji byly navrženy tak, aby se podobaly těm v All England Clubu, kde se hraje Wimbledon. Akce začne dnes od 18:30 na centrální kurtu, kde se odehraje i exhibiční zápas, kterého by se měl zúčastnit wimbledonský vítěz z roku 2000 Goran Ivanišević, který je součástí týmu srbského tenisty, a pak bývalá světová dvojka Tommy Haase.

Samotný turnaj kategorie ATP 250 bude probíhat od 20. - 26. června. Ve dvouhře se představí jména jako Dominic Thiem, Pablo Carreno Busta, Casper Ruud, Karen Khachanov nebo třeba Daniil Medvedev, který dostal na poslední chvílí od pořadatelů turnaje divokou kartu.

Trénink Serbinátora juniora

Novak Djokovič nezahálí a volné chvilky na Mallorce tráví s rodinou, speciálně pak se svým šestiletým synem Stefanem, se kterým již pilně pracuje na jeho herní technice. Minimálně za povšimnutí stojí technika forhendového úderu malého Djokoviče. Nepřipomíná vám tak trochu někoho?

Také nás nezapomeňte sledovat na instagramu a facebooku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full