Zopakuje Alexei Popyrin skvělý výkon z prvního kola?

V této analýze bych se rád zaměřil na antukový zápas mezi Alexeiem Popyrinem (79.) a Gianlucou Magerem (98.). Zápas se odehraje v Bělehradu a už podle kurzů se očekává velice vyrovnaný zápas dvou borců.

Alexei Popyrin je 21letý hráč z Austrálie a nejvíce toho za svou krátkou kariéru odehrál na tvrdém povrchu. Jelikož se jedná o mladého hráče, tak si nemyslím, že by měl oblíbený nějaký povrch méně či více. Na antuce má celkově kladnou bilanci 46/35, což není vůbec špatné. Letos je to zatím 4/1, takže můžeme říci, že antukovou část sezony rozjel velice úspěšně. Minulý týden se představil na Masters v Monte Carlu, kde prošel kvalifikací a narazil až ve druhém kole, kdy ho vyřadil Lucas Pouille. Zde v Bělehradu, prošel prvním kolem po nervy drásající koncovce zápasu přes Francisca Cerundola.

Gianluca Mager je 26letý hráč z Itálie a jak již nám název země napovídá, jedná se o typického antukáře. Tento povrch má ve své kariéře celkově 258/161, což je velmi dobrá bilance. Tento rok je to zatím uspokojivých 12/6. Na challengeru v Marbelle, který se hrál první týden v dubnu, si došel dokonce pro titul. Jinak jsou jeho výsledky spíše nepředvídatelné. Na tento turnaj se musel probojovat přes kvalifikaci a v prvním kole vyřadil antukáře a domácího hráče Lasla Djereho (49.). Pro mě tento výsledek byl určitě překvapením.

Zde si zkusím zahrát Alexeie Popyrina, jelikož si myslím, že je to hráč s větším potenciálem než Mager. Mladičký Australan si umí také velice dobře pomoci podáním, a i když to je pomalá antuka, v rozhodujících chvílích (například při breakballech soupeře) bývá jeho servis velice účinný. Celkově se mi Popyrinova hra líbí více a jsem toho názoru, že hraje v psychické i fyzické pohodě.

TIP: Vítěz zápasu – Popyrin (1,93; Fortuna)

Přeji hodně štěstí a budu se těšit u další analýzy!

Včera se zadařilo, podívej se na mou předešlou analýzu: Ana Konjuh vs. Qiang Wang

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full