Porazí Alcaraz zkušeného Murrayho?

Zdroj fotky: ATP

Druhé kolo Masters v Indian Wells nám nabídne souboj dravého mládí a obrovské zkušenosti. Carlos Alcaraz ze Španělska se po měsíci vrací na okruh ATP a hned jako nasazený hráč číslo 30. Proti němu se postaví Brit Andy Murray, který se snaží o comeback a také o znovu probojování se do TOP 100.

Zpět po měsíci

Carlos Alcaraz se na okruh vrací po měsíční pauze, která byla vynucena zraněním ve čtvrtfinále US Open. Právě na americkém grandslamu překvapil tím, že se mezi osm nejlepších dokázal probojovat a upoutal tak na sebe pozornost široké veřejnosti. Pro Španěla to bude již čtvrtá účast na turnaji kategorie Masters v tomto roce. V předešlých vystoupeních se mu zatím moc nedařilo, když zapsal pouze jednou účast v druhém kole, konkrétně na Masters v Madridu.

Alcarazovi se předpovídá veliká budoucnost. Zdálo se, že bude dominovat hlavně na antuce, jak to u Španělů bývá zvykem, ovšem jeho hra na US Open byla tak fenomenální a ukázalo se, že i na tvrdém povrchu bude podávat kvalitní výkony.

Murrayho comeback

Vrátí se Andy Murray zpět do TOP 100? Takovou otázku si nepokládají pouze jeho fanoušci, ale celá tenisová veřejnost. Výsledky tomu zatím moc nenapovídají. Kromě čtvrtfinále halového podniku v Metách to výsledkově dobré není. Avšak se hrou to není vůbec špatné, většinou vypadl s hráči, kteří jsou prostě momentálně lepší a Murray na ně nemá.

Na BNP Paribas Open zaznamenal jednu finálovou účast v roce 2009, kde nestačil na Rafaela Nadala. Naposledy se turnaje "v tenisovém ráji" účastnil v roce 2017, tam však podlehl ve druhém kole Vaškovi Pospíšilovi z Kanady.

Letos si v prvním kole poradil s velice nepříjemným, levou rukou hrajícím, Francouzem Adrianem Mannarinem, kterého porazil 2:0 na sety.

První vzájemné střetnutí

Tito dva hráči se spolu utkají vůbec poprvé. Je to dáno tím, že je Carlos Alcaraz velice mladým hráčem a Andy Murray naopak velice zkušeným. Mírným favoritem zápasu je španělský hráč, který bude určitě bojovat ze všech sil a nedá Murraymu nic zadarmo. Uvidíme, jak se Brit se zápasem vypořádá a zda nechá Alcaraze hrát jeho agresivní hru.

Sledujte nás také na Facebooku a Instagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět. Pozvu Vás také na rozhovor s Karin Thiem, maminkou posledního vítěze BNP Paribas Open Dominica Thiema.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full