Preview: Andy Murray vs. Illya Marchenko

Britský veterán Andy Murray se po vleklém zranění plánoval vrátit na kurty v australském Melbourne. Patálie s koronavirem mu ale nedovolily vycestovat mimo Evropu, a tak se po více než roce představil na Challenger Tour, tentokrát v italské Bielle. Jako nasazená jednička se probojoval do finále, kde si zahraje proti Ukrajinci Illyovi Marchenkovi.

Oba třiatřicátníci se na okruhu setkali dvakrát, pokaždé na Australian Open, kam se letos ani jeden nepodíval. Zatímco Illya Marchenko se neprobojoval přes kvalifikaci, bývalá světová jednička a trojnásobný grandslamový šampion Andy Murray věřil až do poslední chvíle ve svůj opětovný "comeback". Divoká karta mu sice umožňovala účast v hlavní soutěži, ale kvůli předchozímu pozitivnímu testu na koronavirus nestihl včas nastoupit do povinné karantény a do Austrálie tak nakonec ani neodcestoval.

Bilance vzájemných zápasů hovoří jasně pro Murrayho. Poprvé v roce 2011 ve 2. kole hladce smetl Marchenka 6-1, 6-3 a 6-3 a probojoval se až do finále, kde podlehl Novaku Djokovičovi. O šest let později se setkali již v prvním kole, kde sehráli sice těsnější bitvu, i ta ale nakonec skončila vítězstvím Brita 7-5, 7-6(5) a 6-2.

Cesta turnajem

První zápas po dlouhé pauze musel Murray po prohraném prvním setu obracet. Nakonec si s německým tenistou Maximilianem Martererem poradil a s konečným skóre 6-7(3), 6-2 a 6-3 postoupil mezi šestnáctku nejlepších. V dalších kolech už nepřišel o jediný set a v semifinálovém zápasu Francouzi Bourgueovi dokonce nadělil kanára.

Také Marchenko má za sebou jednu třísetovou bitvu, a to ve čtvrtfinále proti domácímu Lorenzu Giustinovi. V semifinále narazil na dalšího z Italů, turnajovou dvojku Gaia. Zatímco první set byly výkony obou vyrovnané, ve druhém už si Ukrajinec jasně šel za vítězstvím a zápas ukončil se skóré 7-5 a 6-1.

Statiky sice favorizují Murrayho, ale dosavadní výsledky turnaje slibují vyrovnanou bitvu. Koho tipujete na vítězství vy? Dokáže si Andy Murray zvýšit sebevědomí prvním vyhraným turnajem v letošním roce nebo mu bude v cestě stát Illya Marchenko, který by v případě vítězství získal svůj vůbec první titul?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full