Preview: Marton Fucsovics vs. Andrey Rublev

Dnes se odehraje další finále. V nizozemském Rotterdamu se rozhodne o vítězi letošního ročníku turnaje ATP kategorie 500. Do závěrečného zápasu se dostali kvalifikant Marton Fucsovics a osmý hráč světa Andrey Rublev, který těžko hledá přemožitele. Dokáže mu maďarský tenista nadělat v cestě za titulem problémy?

Překvapí Fucsovics Rubleva v životní formě?

Marton Fucsovics se v letošní sezóně přihlásil o slovo na Australian Open, kde vyřadil v pětisetové bitvě Stana Wawrinku. Tehdy odvrátil tři mečboly. Proti Wawrinkovi to ale pro něj nebyla první velká výhra na grandslamu. Minulý rok vyřadil Daniila Medveděva na Roland Garros, Grigora Dimitrova na US Open a Denise Shapovalova na Australian Open. Jeho zatím nejlepší letošní výsledek je právě finále rotterdamského turnaje, do kterého se dostal až z kvalifikace.

Co se týče Andreye Rubleva, tak ten nás už od minulé sezóny ohromuje neskutečnou formou. V roce 2020 vyhrál celkem pět turnajů ATP. Rok 2021 mu zatím singlový titul nepřinesl, jelikož sezónu zahájil na týmovém ATP Cupu v Melbourne. Tam společně s Daniilem Medvedevem dovedli tým Ruska k vítězství druhého ročníku turnaje. Jeho druhým letošním turnajem pro něj bylo grandslamové Australian Open. Tam se ve čtvrtfinále ocitl pro změnu proti Medvedevovi, který vzájemný zápas ovládl a zahrál si i turnajové finále. V Rotterdamu, na třetím turnaji tohoto roku, měl Rublev největší problémy s Francouzem Chardym, dva další zápasy zvládl ve dvou setech.

Vzájemná utkání vyznívají pro Maďara

Finalisté se na Tour utkali celkem třikrát. Marton Fucsovics se dočkal dvou vítězství. Poprvé se v ostrém zápase potkali v roce 2016 v kvalifikaci na turnaji v Barceloně. Byla z toho tehdy napínavá třísetová bitva. Další velkou bitvou bylo i druhé utkání, které opět dopadlo vítězně pro maďarského tenistu. Byl to daviscupový zápas o udržení v hlavní skupině. Tehdy nakonec vyhrálo Maďarsko 3-1. Poslední utkání mezi těmito hráči proběhlo na loňském Roland Garros a znamenalo to první výhru pro Rubleva, který byl tentokrát už favoritem. Jinak tomu nebude ani ve finále v Rotterdamu (kurz Fortuny: 1,25).

Finále začíná v 15:30.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full