Preview: Stan Wawrinka vs. Karen Khachanov

Jak už víte z předchozího článku, zítra startuje turnaj v nizozemském Rotterdamu. Na turnaji se měl představit i Rafael Nadal, který se ale kvůli zranění odhlásil. O kvalitní zápasy však rozhodně nebude nouze. Jedním z trháků prvního kola bude zápas mezi Stanem Wawrinkou a Karenem Khachanovem.

V jaké formě se hráči nachází?

Oba hráči zahájili letošní sezónu v Austrálii. Stan Wawrinka odehrál turnaj Murray River Open, kde plnil roli nejvýše nasazeného hráče. V prvním kole měl volný los a následně zvládl zápasy druhého a třetího kola. Nebyly to pro něj ale zrovna jednoduché zápasy. Oba vyhrál až ve třetím setu. Do čtvrtfinále nakonec nenastoupil, jelikož se chtěl soustředit na Australian Open. Ani tam ale nesplnil očekávání. V prvním kole vyhrál snadno ve třech setech nad Pedrem Sousou z Portugalska, ale ve druhém kole mu stopku vystavil Martón Fucsovics. V napínavé pětisetové bitvě Švýcar nedokázal využít tři mečboly.

Karenu Khachanovovi se v Austrálii dařilo o něco lépe. Na turnaji Great Ocean Road Open došel do semifinále. Porazil Purcella, Andersona a Van De Zandschulpa. V semifinále prohrál s následným vítězem turnaje Jannikem Sinnerem. Na prvním grandslamu sezóny došel do třetího kola, ve kterém ve třech setech podlehl favorizovanému Matteovi Berrettinimu.

Vzájemná utkání

Bývalí hráči Top 10 se spolu utkali celkem třikrát. Dvakrát se z vítězství radoval Stan Wawrinka, který vyhrál první dvě vzájemná utkání ve dvou setech, a to na turnajích v Petrohradu a v Dauhá. Jeho soupeř Karen Khachanov se z první výhry nad Švýcarem radoval v roce 2019 v Torontu. Tehdy vyhrál ve třech setech. Hráči spolu momentálně na žebříčku ATP přímo sousedí – Stan je na 20. pozici a Karen na 21. Můžeme tedy očekávat vyrovnaný souboj. Mírným favoritem utkání je Khachanov (kurz Fortuny: 1,82).

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full