Přidá Kokkinakis další vítězství?

Zdroj fotky: Tiebreak Tennis

Čtvrtfinále v australském Adelaide nám nabídne možná trochu nečekaný duel. Divoká karta Thanasi Kokkinakis vyzve skvěle hrajícího Mikaela Ymera. Oba hráči předvádí nečekaně dobré výkony. Kdo z nich se ale bude radovat z postupu do semifinále?

Nečekaná výhra nad Američanem

Thanasi Kokkinakis je 25letý australský hráč původem z Řecka. Byl a stále je považován za jednoho z nejtalentovanějších tenistů současnosti. Kráčí ale ve šlépějích svého kamaráda Nicka Kyrgiose, a tak zatím ani on nedokázal v tenisovém světě žádné velké věci. Jeho maximem byla 69. příčka světového žebříčku.

Kokkinakis ale hraje doma, a právě to ho staví do role favorita, jelikož Australané jsou doma dvakrát tak silní než kdekoliv jinde. Mají totiž rádi, když je žene publikum, které je na ostrovním kontinentu více než úžasné.

V Adelaide hraje Thanasi zatím velice solidně. V prvním kole porazil svého krajana Johna Millmana 2:0 na sety. V kole druhém ho čekal těžší oříšek, a to Frances Tiafoe. Americký showman je oblíbencem nejednoho tenisového diváka a zápas s Kokkinakisem ukázal proč. Přestože Frances prohrál, bral vše sportovně, s úsměvem a na kurtu se vyloženě bavil.

Ymer dvakrát v roli outsidera

Švédský hráč Mikael Ymer drží 94. místo světového žebříčku. Minulá sezóna mu, i přes kladné skóre, moc nevyšla a možná i proto byl v prvních dvou zápasech outsiderem. Právě Ymerovy výkony jsou často jako na houpačce a kvůli své nekonzistentnosti nyní neokukuje vyšší patra světového žebříčku.

V prvním kole si poradil s Benjaminem Bonzim z Francie, a to poměrem dvakrát 7:5. Pro Švéda to bylo jakýmsi povzbuzením. Ve druhém kole totiž poměrně jednoznačně přehrál Soonwoo Kwona z Jižní Koreje, což se od něj rozhodně neočekávalo a překvapený tak byl nejeden tenisový nadšenec.

Australan je favoritem

Thanasi Kokkinakis je v tomto zápase mírným favoritem, ale Mikael Ymer už na tomto turnaji dvakrát ukázal, že to vůbec nic neznamená. Role outsidera mu sedí a břemeno bude ležet na Australanovi, kterého samozřejmě požene domácí publikum. Uvidíme, jak svou roli Kokkinakis přijme a zda se mu podaří Ymera porazit. Už dlouho se totiž nepodíval do semifinále turnaje pod hlavičkou ATP.

Neváhejte nám napsat dolů do diskuze, kdo je podle Vás favoritem.

Pozvu Vás také na rubriku To bude ale hráč…, kde se snažíme přinášet informace o mladých talentovaných tenistech.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full