Vrátí se Jack Sock zpět mezi elitu?

Zdroj fotky: Sky Sports

Americký srdcař, který má rád týmové soutěže a upřednostňuje je před vlastním úspěchem. Tak by se dal pár slovy definovat tenista Jack Sock, bývalý osmý hráč světa. Toto kariérní maximum držel koncem roku 2017 a zdálo se, že by své postavení mohl ještě vylepšit. Pak ale přišel propad žebříčkem a rok 2018 už zakončil mimo TOP 100. Rok 2019 pro něj byl ještě horší, zaznamenal totiž jediný vyhraný zápas za celou sezónu, což znamenalo dokonce vypadnutí ze světového rankingu. Nakonec se do něj vrátil a nyní se snaží probojovat zpět mezi elitu.

Čtyři tituly na okruhu ATP

Jack Sock je talent od přírody, o tom není pochyb. Již několikrát ve své kariéře ukázal, že je opravdu velice kvalitním tenistou. Je to především hráč s opravdu skvělým servisem a úžasnou hrou na síti, kterou předvádí především ve čtyřhře, ve které byl dokonce světovou dvojkou. O něco slabší backhand převyšuje forehand, ze kterého dost často výměnu ukončuje neskutečným švihem a prudkou ránou.

Za svou kariéru získal celkem 8 titulů v singlu (4 ATP, 2 challengery a 2 Futures). Čtyři ATP tituly získal v Houstonu, Aucklandu, Delray Beach a poslední v Paříži, který řadí mezi ty nejcennější. Ve čtyřhře se mu povedlo nasbírat dokonce 16 titulů (14 ATP a 2 Futures).

V roce 2019 Jack Sock vypadl ze světového rankingu a vypadalo to s ním velmi bledě. Nicméně začátkem roku 2020 dostal divokou kartu na turnaji v Delray Beach a tam se mu povedlo takřka nemožné, a to zvítězit v soutěžním zápase, čímž se vrátil do žebříčku. Není proto divu, že se po zápase radoval, jako by vyhrál titul. Na svém Instagramu to pak komentoval takto: „Děkuji všem blízkým za to, že mě dostali zpět. Nevěděl jsem, zda tento moment ještě někdy zažiju. Čas dál pracovat a posouvat se.“

Tento moment byl tak nejspíše zlomovým v tom, že se Sock rozhodl pokračovat ve své tenisové kariéře. Nastartovalo ho to a ukazuje nám, že to je pomalu, ale jistě, ten starý Jack Sock z předcházejících let.

Týmové soutěže? To je přesně to, co ho nakopne!

Davis Cup, Laver Cup nebo dříve Hopman Cup, který probíhal jako příprava na Australian Open (pozn. redakce: Hopman Cup se vrátí v roce 2022). Jack Sock se v těchto týmových soutěžích vyžívá. Miluje adrenalin, když může pomoct svému týmu, a kolikrát ho dokáže namotivovat k těm nejlepším výkonům. V Davis Cupu si v roce 2018 připsal účast v semifinále a v Hopman Cupu dokonce finále z roku 2017.

To, čím žije a co je přesně pro něj, je Laver Cup. Soutěž, ve které tým Evropy a zbytku světa bojují proti sobě. A právě v tomto se Sock našel a je pro něj čest účastnit se něčeho tak velkého. „Laver Cup je speciální, hraje se tady nejlepší tenis," nechal se slyšet. Především ve čtyřhře dokáže vždy vybojovat bod pro svůj tým, ale ani v singlu není do počtu.

TOP 100 mu je stále otevřená

I přesto, že má za sebou pád mimo žebříček ATP, je Jack Sock v tom nejlepším tenisovém věku. Ve 28 letech má už mnoho zkušeností, které teď může uplatnit a dostat se zpět mezi světovou špičku. Je to ale vůbec možné? Mezi elitu už se vzhledem k okolnostem i k jeho hře nedostane. Ale nikdy neříkej nikdy. TOP 100 by to ale být mohla. Stačí dva, tři povedené turnaje a klapnout by to mohlo.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full