Alexander Zverev – vítěz French Open?

Zdroj fotky: Getty Images

Po dvou hlavních generálkách na Roland Garros už bychom mohli predikovat, kdo bude na pařížském turnaji favoritem. Nepochybně jako každý rok bude na antukovém grandslamu favoritem Rafael Nadal, jenž v Paříži zvednul trofej nad hlavu už třináctkrát. Podle Borise Beckera je však dalším aspirantem na vítězství i Alexander Zverev, který dokázal antukového krále porazit ve čtvrtfinále v Madridu, a to dokonce na domácí půdě.

Přeceňování kvalit Zvereva, nebo reálná šance?

Boris Becker se nechal slyšet, že Alexander Zverev může vyhrát French Open. Své stanovisko podpořil argumentem, že jeho krajan na antuce porazil Rafaela Nadala, a to se ne každému povede. Výrok, že by světová šestka mohla vyhrát French Open, je založen na pravdě. Když se podíváme na světový žebříček, mohli bychom říct, že TOP 8 hráčů je schopno vyhrávat grandslamy. To je ovšem pouze teoretický pohled. S jistotou totiž můžeme vyloučit Medveděva, který nemá antuku v oblibě. Další, s kým také nejspíš nemůžeme počítat na vítězství v Paříži, je dlouho nehrající Roger Federer.

Boris Becker později dodal, že letos Rafael Nadal French Open nevyhraje, protože nehraje tak dobře, jako v minulých letech. Argumentace Borise Beckera je jasná. Když dokáže Nadal prohrávat a hrát příliš třísetových zápasů na antuce, je jasné, že není ve formě. Co nehraje předpovědi Beckera do karet je fakt, že v Madridu je sice rychlejší antuka, kdežto míček v Římě nebo na French Open je pomalejší, táhne se. Zverev a Nadal na sebe narazili po Madridu i v Říme, a tam si výhru připsal Španěl. Zverev má své kvality, ty ovšem vynikají na jiných površích, zejména na tom tvrdém. Ačkoliv vidíme, že na antuce předvádí také skvělé výkony. Pomalá antuka mu ale svědčit nebude, zatímco Nadalovi ano (13 vavřínů přeci nemůže být náhoda). Maximem Alexandera Zvereva z pařížského grandslamu je čtvrtfinále z let 2018 a 2019. V něm mu vystavili stopku Dominic Thiem a Novak Djokovic.

Přidáme-li k tomu navíc fakt, že Stefanos Tsitsipas zatím prožívá úžasnou sezonu, ve které ovládl turnaj v Monte Carlu a na červené drti má lepší bilanci než Němec, tak bych jako většího favorita viděl právě mladého Řeka. Nemůžeme podceňovat ani světovou jedničku Novaka Djokovice a Dominica Thiema, jenž na Roland Garros pravidelně předvádí špičkový tenis, ačkoliv se mu letos tolik nedaří.

Na antuce, a hlavně na French Open, však není většího kandidáta na vítězství, než Rafaela Nadala. Generálka v Římě se mu povedla. Na druhou stranu jsme mohli zaregistrovat, že letos Španěl odehrává na antuce nezvyklé množství třísetových zápasů. To však nemusí být nutně negativem, pokud Nadal ty zápasy vyhraje. Teoretická šance na vítězství Alexandera Zvereva určitě existuje. Přesto je reálnější, že turnaj bude znovu opanovat Rafael Nadal. Pokud pozvedne trofej nad hlavu někdo jiný, tak to bude nejpravděpodobněji někdo z trojice Tsitsipas, Djokovic případně Thiem. Zvereva na French Open favorizuji až v závěsu za těmito tenisty.

Kdo podle Vás vyhraje French Open? Dejte nám vědět do komentářů!
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full