Australian Open - Djokoviče vyzve Medveděv

Na Australian Open se dnes odehrál duel o postup do finále. Ve hře jsme mohli vidět Daniila Medveděva a Stefanose Tsitsipase. Pokud se chcete dozvědět, jak jejich zápas dopadl, přečtěte si následující článek. Takovýto rozbor dne vám nabízíme denně během celého turnaje.

Průběh utkání 

Vzájemná bilance mezi Tsitsipasem a Medveděvem mluvila jasně pro Rusa, který dokázal vyhrát pět ze šesti duelů. Stefanos ale dokázal zvítězit v tom posledním. Před dvěma roky vyhrál na Turnaji mistrů, kde následně bral i titul. Oba aktéři duelu už na letošním Australian Open museli do pěti setů. Medveděv ve třetím kole dovolil snížit z 2:0 na sety Srbu Krajinovičovi, pátý set však získal ve formě kanára. Tsitsipas už zažil dva vyrovnané duely. Nejdříve udolal domácího hráče Kokkinakise a v semifinále přidal skalp Rafaela Nadala, kterému otočil z 0:2 na sety.

Zápas začal velmi poklidně. Oba dva hráči si drželi servis. Nedalo se hned říci, kdo diktuje tempo, protože se hrálo opravdu velmi vyrovnaně. V pátém gemu přišly první breakbally. Tsitsipas ten první dokázal odvrátit přímým bodem ze servisu, ale na ten druhý zareagoval již pátým nevynuceným úderem a pustil soupeře do vedení. Další vývoj setu žádný velký okamžik nenabídl. Medveděv byl suverénní na servisu a nepouštěl soupeře k možnému breaku. První set tak skončil 6:4.

mužské semifinále Australian Open

? Getty images

Druhá sada nabídla od začátku mnohem vyrovnanější vývoj. Už tolik nerozhodoval servis a hrály se mnohem delší výměny, ve kterých si hráči byli rovni. Ve třetím gemu měl Tsitsipas možnost ho třikrát ukončit, ale ani jednou to nedokázal. Medveděv si vypracoval vítězným úderem breakball, který využil po returnu pod soupeřovy nohy. Od té doby začal Rus opět předvádět útočnou hru opřenou o svůj servis. Další vítězné údery, které si připisoval, mu zajistili opětovný zisk soupeřova podání a z vyrovnaného zápasu se začal stávat zápas s dominancí jednoho hráče. Devátým fiftýnem v řadě, který byl zároveň esem, ukončil Medveděv druhé dějství.

Rus nepolevil ani v další sadě. Takřka hned šel do výraznějšího vedení, ke kterému mu velmi pomohlo první podání. Tsitsipas byl ve výměnách často pod tlakem. Aby se z těchto výměn dostal, musel vytáhnout nějaký riskatnější úder. Ty se mu ale nedařily a místo toho, aby získával, tak soupeři hru ulehčoval. Za stavu 1:3 už byl Řek ve velmi nevýhodné situaci. Nedůrazná a nepřipravená hra u sítě nabídla světové čtyřce dva breakbally. Řekovi velmi pomohlo první podání, kterým je odvrátil a opět zmírnil náskok protihráče. Tsitsipas, kterého hnalo celé publikum v Rod Laver aréně, v šesté hře vzal Rusovi poprvé servis.

Světová šestka se začala dobře bránit a pomalu obracet zápas. Měla dokonce i breakball na vedení 5:3, ale na ten už Medveděv vypálil eso. Nervy drásající koncovka se blížila. Za stavu 5:5 se na servis postavil opět Řek. Gem začal tím, že dvakrát zkusil zakročit u sítě, ale ani jednou to pro něj neznamenalo vítězný úder. Světová čtyřka měla tři breakbally a ten druhý využila po dalším nechytatelném prohozu. Svůj gem už Medveděv zvládl a vyhrál dvacátý zápas v řadě. Daniil se ve finále Australian Open utká s Novakem Djokovičem. Se Srbem se potkal už sedmkrát, přičemž vyhrál jen třikrát a bude tak mít šanci bilanci srovnat.

Pokud si chcete přečíst, jak dopadlo mužské finále, tak ho najdete zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full