Australian Open - Muchová opět neztratila ani set

Na Australian Open se dnes rozhodlo o zbylých postupujících do čtvrtfinále. Ve hře jsme mohli vidět poslední českou zástupkyni Karolínu Muchovou. Pokud se chcete dozvědět, jak dnešní zápasy dopadly, přečtěte si následující článek. Takovýto rozbor dne vám nabízíme denně během celého turnaje.

Americké čtvrtfinále na Australian Open zajištěno

Jako první se dnes na kurtu objevily Elina Svitolinová a Jessica Pegulaová. Zápas začal velmi vyrovnaně. Hráčky si suverénně držely servis a nepouštěly soupeřku do delších výměn. Ukrajince se za stavu 2:2 nedařil servis natolik, aby po něm dokázala výměny ukončovat. Američanka se dostávala do výměn a v nich byla i lepší. Vybojovala dva breakbally, ale ani jeden, i přesto že dostala v obou míček do výměny, nevyužila. Nebyla to ale poslední šance na returnu pro Pegulaovou. Při svém servisu byla po celý set dominantní. O to více jí pomohl break v dalším gamu při podání soupeřky. Svitolinová do něho vstoupila dvěma nevynucenými chybami. Při celkově už čtvrtém breakballu soupeřky světová pětka trefila dvojchybu a o svůj servis přišla. Pegulaová náskok neztratila a první set ovládla 6:4.

Druhé dějství začalo velmi rozpačitě. Nejdříve se do vedení dostala Američanka při servisu soupeřky. Pak ale přišel velký obrat. Šedesáté první hráčce se rozsypala hra. Nedokázala výměnu zakončit vítězným úderem. Ukrajinka jí sypala returny k základní čáře a získala 4 gamy v řadě. Světová pětka měla i další šanci na zvýraznění náskok. Nevyužila vedení 40:0 při podání soupeřky a musela se spolehnout na to, že se jí podaří set už v klidu dopodávat. A to se podařilo. O čtvrtfinalistce musel rozhodnout třetí set. Do něho úspěšně vkročila Pegulaová. Opět určovala tempo hry a připisovala vítězné údery. To ji pomohlo k vedení 4:1. Světová pětka mohla ztrátu ještě dohnat, ale taktika vyčkávání na chybu soupeřky byla špatná. Místo vyrovnání přišla o svůj servis. Po nepodařeném returnu Svitolinové postoupila Američanka do premiérového čtvrtfinále na grandslamu. Poprvé si i připsala výhru proti hráčce z elitní světové desítky.

Proti ní se ve čtvrtfinále postaví její krajanka Jennifer Bradyová. Ta na turnaji neztratila ještě jediný set. V zápase proti Donně Vekičové po celou dobu dominovala. V první sadě si vybojovala vedení 5:0. Soupeřka nedokázala najít recept na srovnání a prohrála 6:1. Chorvatka měla velký problém s nevynucenými chybami. Ty od ní přicházely i ve druhém dějství. Soupeřce se těžko dokázala vyrovnat a nakonec prohrála po setech 1:6 a 5:7.

Muchová postupuje dále

Poslední Češka na turnaji nevstoupila do utkání nejlépe. Příliš mnoho chyb z její rakety znamenalo, že se Belgičanka Mertensová dostala do vedení 0:4 a následně 2:5. Jenže Muchová zvládla podobný obrat jako proti Plíškové v minulém zápase. Pak jakoby se na kurt postavila úplně jiná hráčka. Karolína zaháněla po kurtu soupeřku, která nedokázala klást odpor. To znamenalo, že se naše tenistka dostala do i do vedení 6:5 a byla dva míše od výhry v prvním setu. To se jí však nepodařilo a rozhodnout měl tiebreak. Do něho vkročila lépe Mertensová. Muchová se ale opět nevzdala a stav otočila. Následně dokázala využít až třetí setball a vyhrála první sadu.

Dvacátá sedmá hráčka na světa lépe začala i ve druhém setu. Belgičanka ještě dokázala stáhnout ztrátu na 2:2. Dlouho pak hrály obě hráčky vyrovnaně. Klíčový okamžik přišel až v koncovce setu. Elise byla velmi aktivní, ale výměny chtěla rychle ukončovat. Za stavu 5:5 si prohrála servis a darovala šanci Muchové k ukončení zápasu. Ta to dokázala, když si čistou hrou udržela servis.

V dalším kole na ni bude čekat domácí hráčka Ashley Bartyová. I ona stejně jako Muchová neztratila na turnaji set. V dnešním duelu byla mnohem v lepší formě než v předchozích zápasech. Další Američance na Australian Open Rogersové nadělila přes dvacet vítězných úderů. Dominanci předváděla i na síti, kde byla z 13 pokusů jedenáctkrát úspěšná. Do čtvrtfinále postoupila za něco mále přes jednu hodinu hry.

Předem ukončené zápasy

Bez jediné odehrané výměny se do čtvrtfinále dostal Řek Stefanos Tsitsipas. Matteo Berrettini si v závěru duelu třetího kola poranil břišní sval. Do poslední chvíle vypadalo, že se stihl dát dohromady, ale nakonec pár minut před duelem z utkání odstoupil.

I další souboj o čtvrtfinále poznal vítěze dříve než by stihlo celé utkání dohrát. Jen dva sety se stihly odehrát v duelu Nora Ruuda a Rusa Rubleva. Světová osmička do zápasu vkročila lépe. Soupeřovi na druhou stranu posílala jeden silnější úder než druhý. Ten jen těžko dokázal údery vracet. Nor kvůli svým nevynuceným chybám přišel dvakrát o servis. Rublev byl v prvním setu neohrožený. O žádný servis nepřišel, i přesto že jeho kvalita servisu nepatřila k jeho silným triumfům.

Andrey začal lépe i ve druhé sadě. Soupeř příliš chyboval a daroval mu fiftýny beze snahy. Za stavu 3:1 ale přišel velký obrat. Nor zpřesnil své údery a na kurtu dominoval. Soupeře proháněl po kurtu a vybojoval se vedení 5:3 a možnost doservírování sady. To se však opět rozjela ruská mašina. Velká míra agresivity v úderech zachránila Rubleva před ztrátou setu. Zápas se dostala až do zkrácené hry, kde svou suverenitu rodák z Moskvy potvrdil. Po vyhraném tiebreaku Nor zápas vzdal. Později uvedl, že to bylo kvůli bolestem v oblasti břicha. Během zápasu to ale na jeho hře nebylo znát.

Bezproblémové osmifinále

Další rychlý třísetový zápas zvládl Rafael Nadal. Tentokrát mu stál v cestě Fabio Fognini. První dějství nabídlo zajímavý vývoj. Oba hráči měli problém se servisem. O svůj první servis přešel Ital. Ten se snažil více útočit do soupeřova forhendu. Jenže Nadal dokázal vše doběhnout a prodlužoval výměny tak, že protihráč začal chybovat. Fogniniovi se podařilo snížit, jenže Španěl poté přešel do útoku a diktoval tempo. První sada skončila 6:3.

Poprvé se do výrazného vedení dostala Ital, když vedl 4:2. Světová dvojka několikrát zkusila soupeře překvapit úderem na základní čáru. To se mu však nepodařilo a nedokázal si uhrát servis. Osudným se Italovi stal osmý osmý game. Nejdříve přišel o náskok breaku a Nadal měl možnost vyrovnat. Jenže se mu nepodařily první tři výměny a nabídl Fogniniovi tři breakbally. Ten však nedokázal ani jediný využít. Ital si připisoval více a více chyb a nakonec prohrál 6:4. Třetí sada byla už jednostranná opět ji vyhrál Španěl, který tak obhájil svůj loňský výsledek.

Bez problému zvítězil i Medvedev. Proti němu nastoupil Mackenzie McDonald. Světová čtyřka v zápase jasně dominovala a diktovala tempo výměn. Američan se měl velké problémy s hrou protihráče. Pod nohy mu létaly velmi útočné údery, které těžko mohl jen tak odehrát. V prvním setu nestačil nestačil na soupeře a prohrával 1:5. Ještě se mu podařilo ztrátu ztenčit. Jenže Rus o druhý servis již nepřišel. Druhá sada probíhala úplně totožně. Jen už žádný Američanův obrat nepřišel. Třetí dějství se dokázal dlouho McDonald soupeře držet. Hra byla vyrovnaná a vypadalo to, že by se mohlo jednat o nejdelší set. Za stavu 3:3 však opět přišel hráč až z druhé světové stovky o servis. Dvacátou třetí nevynucenou chybou ukončil Američan svou účast na turnaji. Rus se v dalším zápase utká s krajanem Rublevem.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak (@tiebreak__tennis)

Pokud si chcete přečíst, jak dopadlo ženské čtvrtfinále, tak klikněte zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full