České tenistky řádily ve Wimbledonu

Třetí den ve Wimbledonu je za námi a čeká nás takové shrnutí české výpravy. Dnes bojovalo sedm českých zástupců, ze kterých šest postoupilo do dalšího kola. Svůj zápas nedokončil pouze Jiří Veselý, který na konci druhého setu vzdal soupeři kvůli problémům se zády.

Muchová a neustálé odkládání zápasu

První, kdo dnes zahájil českou štaci, byla rodačka z Olomouce Karolína Muchová, která do prvního kola dostala relativně příjatelný los v podobě Číňanky Shuai Zhang. Ta sice letos hrála finále na travnatém podniku v Nottingamu, nicméně její sezóna není zrovna nejlepší. Do dnešního zápasu šla s bilancí 7 výher a 12 proher. Travnatá sezóna nezačala pro Karolínu zrovna nejlépe, vypadla už v první kole s Veronikou Kudermetovou z Ruska. Další turnaj v pořadí byl až Wimbledon.

Zápas měla česká hráčka pod kontrolou. Drobné zaváhání přišlo na začátku druhého setu, kdy přišla o podání, které si za stavu 1:2 vzala zpátky. Číňánku porazila po 1 hodině 6 minutách dvakrát 6:3.

V dalším kole se utká s Italkou Camilou Giorgi, která je známá svou agresivní hrou a aktuálně se jí na trávě daří, což dokládá i nedávný skalp Karolíny Plíškové v Eastbourne. Giorgi předvádí dobré výkony i ve Wimbledonu, kde v prvním kole přejele dvakrát 6:2 Jil Teichmann. Karolína Muchová bude muset rozbít rytmus italské hráčky, aby nemohla diktovat tempo výměn a nebyla u míčů včas.

Procitnutí Kristýny Plíškové?

Další hráčkou na kurtu byla Kristýna Plíšková, jejíž zápas se také posouval z důvodu přetrvávajícího deště. Češka měla původně hrát s Dankou Kovinić z Černé Hory, ale tak z turnaje odstoupila, takže se do hlavní soutěže dostala jako lucky loser australanka Astra Sharma.

Zápas to nebyl vůbec lehký, jelikož Kristýna Plíšková hned v úvodu prvního setu ztratila podání. Šlo o jediný breakball setu, který tak rozhodl. Druhý set začal v podobném duchu, kdy Kristýna opět přišla o podání a prohrávala už 2:4. Nakonec se jí podařilo zmobilizovat síly a druhý set otočila ve svůj prospěch a zaslouženě ho vyhrála 6:4. Třetí set byl tomu druhému velmi podobný, poněvadž i v něm rodačka z Loun prohrávala 2:4. Nakonec set otočila a po 1 hodině a 40 minutách slavila vítězství poměrem 3:6, 6:4 a 6:4. Pro Kristýnu Plíškovou je to první letošní výhra v hlavní soutěži.

V dalším kole čeká českou hráčku Ruska Anastasia Pavlychenkova, která předvádí vynikající formu, jelikož je to uřadující finalistka French Open. Pavlychenkova sice vypadla na trávě v Eastbourne hned v prvním kole, nicméně o jejích kvalitách nemůže být pochyb. Úvodní zápas s Anou Bogdan zvládla ve dvou setech. Plíšková i Pavlychenkova se spolu utkali poprvé letos v Dauhá, kde Ruska dominovala a vyhrála 6:2 a 6:3. Favoritkou bude ruská hráčka, ale kde jinde by měla, juniorská vítězka Wimbledonu z roku 2010, zazářit než tady?

Siniaková řádila

Český úspěch nepřerušila ani Kateřina Siniaková, která navázala na své dobré výkony z travnatého turnaje v Bad Homburgu. Do prvního kola sice dostala lehčí los v podobě locky losera Číňanky Yafan Wang, nicméně během zápasu neztratila ani jednou podání a soupeřce ho vzala hned pětkrát. Hrála svědomitě a precizně. Po 55 minutách porazila Číňanku 6:1 a 6:0.

V Dalším kole čeká Siniakovou již podstatně těžší los. Narazí v něm totiž na bývalou světovou devítku Coco Vandeweghe, která na trávě zkrátka zahrát umí. Přestože se aktuálně vrací po zranění a její výsledky nejsou příliš přesvědčivé, tak na trávě v Birmingamu dokráčela z klasifikace do semifinále. Vandeweghe je známá svým tvrdým servisem a pestrou hrou, pokud bude chtít Siniaková vyhrát, bude muset Američanku rozběhat a dostat jí do výměn.

Vondroušová si zopakovala finále z Bielu

Na úspěch Siniakové navázala i Markéta Vondroušová, která se na kurtu zdržela trochu déle a musel do třetího rozhodujícího setu. Do prvního kola vyfasovala těžký los v podobě Estonky Anett Kontaveit, se kterou se v minulosti již jednou utkala. Bylo to ve finále v Bielu, kde tehdy Vondroušová slavila svůj první titul.

V dnešním zápase rodačka ze Sokolova nezačala úplně nejlépe. V šestém gemu úvodní sady ztratila podání a do konce setu neuhrála ani gem. Ve druhém setu začala dobře a soupeřce sebrala podání, nicméně za stavu 2:1 v druhém setu o něj zase přišla. Zbytek setu byl takovou přetahovanou, kde za kratší konec tahala Estonka. Přišla podruhé v setu o podání a Markéta Vondroušová tak získala druhý set poměrem 6:4. Úvod třetí sady začal podobně jako ten druhý breakballem Vondroušové, která již nepřipustila žádné drama a závěrečný set opanovala 6:2. Zápas skončil po 1 hodině a 33 minutách poměrem 2:6, 6:4 a 6:2.

V dalším kolem by měla Markéta Vondroušová narazit na teprve osmnáctiletou Britku Ammu Raducanu, která se do hlavní soutěže dostal na divokou kartu.

Martincová se probojovala poprvé do třetího kola

Tereza Martincová dostala do druhého kola poměrně těžký los v podobě Nadii Podoroske, která si v loňském roce zahrála semifinále na French Open. Nicméně, tráva je trochu jiný povrch a na rychlou hru Terezy Martincové nestačila.

Rodačka z Prahy vzala v šestém gemu soupeřce servis a došla si tak pro zisk prvního setu. Podobný kousek se Tereze Martincové povedl i ve druhém setu, kde ovšem nezvládla koncovku setu a o náskok breaku přišla. Musela opět dotahovat a vynutit si rozhodující tiebreak, který nakonec vyhrála. Martincová lépe podávala a dělala méně chyb, což se v zápase ukázalo jako klíčové. Po 2 hodinách a 8 minutách porazila Podoroskou 6:3 a 7:6(5).

Tímto výkonem vylepšila své dosavadní grandslamové maximum na třetí kolo. O postup do osmifinále si zahraje s Češkou Karolínou Plíškovou.

Karolína Plíšková si opět zahrála s kamarádkou

Poslední zástupkyni třetího hracího dne byla Karolína Plíškova. Přestože nezažívá zrovna nejlepší sezónu a na trávě se jí příliš nedaří, tak už v prvním kole přišla prověrka v podobě Slovinky Tamary Zidanšek. Tuto zkoušku zvládla.

O postup do třetího kola musela zabojovat se svou kamarádkou Chorvatkou Donnou Vekić. Zápas se nesl v poměrně jasném duchu, kdy česká hráčka měla převahu a nedopustila se žádného zaváhání. Nepřišla ani jednou o servis a soupeřce ho vzala hned čtyřikrát. Shodně ve druhé a čtvrté hře prvního a druhého setu.

Oba sety probíhaly velice podobně. Po 68 minutách zápasu slavila vítězství rodačka z Loun poměrem dvakrát 6:2. Plíšková hrála agresivně a přesně. Získala 23 winnerů a udělala pouze 7 nevnucených chyb. Především dobře četla servis soupeřky a dostávala jí pod tlak. Využila čtyři breakballové šance a vysloužila si tak poustup do třetího kola, kde se utká s Češkou Terezou Martincovou.

Jiří Veselý jako jediný mužský zástupce

Ve druhém kole Jiří Veselý narazil na Martona Fucsovicse z Maďarska, se kterým zápas nedohrál a za stavu 3:6 a 4:5 vzdal. Důvodem byly přetrvávající problémy se zády. Jiří Veselý se tak loučí již ve druhém kole. Česká republika tímto ztrácí českého zástupce v mužské dvouhře.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full