Diváci v Paříži vypískali Krejčíkovou, protahovala přestávku

Zdroj fotky: Getty Images

Druhý hrací den Roland Garros vůbec nedopadl ideálně pro obhájkyni titulu Barboru Krejčíkovou. Češka se na kurtech objevila poprvé od letošního února a svůj návrat na tenisový dvorec nezvládla. Pařížské publikum jí navíc ukázalo i svou odvrácenou stránku.

První zápas po zranění zahájila Krejčíková výborně

Rodačka z Ivančic vynechala letošní antukovou sezonu kvůli zranění lokte. Motivaci nastoupit na pařížském grandslamu měla však obrovskou. Po první sadě, kterou vyhrála 6:1, to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Mladičká Diane Parryová se však ve druhém setu osmělila a zpřesnila svou hru. Francouzská hráčka sadu ovládla poměrem 6:3.

Poté přišel kámen úrazu. Krejčíková po bídně odehraném druhém setu zamířila do útrob stadionu. Tam se mimo jiné i převlékla. Při návratu na kurt ji však fanoušci nepřivítali zrovna vřele, naopak ji pořádně vypískali.

Přestávka rozproudila v tenisové komunitě vášně

Hodně rozporuplné komentáře se po tomto incidentu objevily na sociálních sítích.

„Kdy začneme regulovat dlouhé přestávky v šatně, které narušují rytmus protivníka, který se stal nebezpečným?“ ohradil se jeden z fanoušků na Twitteru. „Všichni si vybavujeme US Open, kdy Krejčíková podobně otupila návrat Muguruzaové,“ ozval se jiný příznivec tenisu. „Myslím si, že kdyby byl takhle dlouho v šatně Tsitsipas, tak dostane napomenutí od rozhodčího,“ komentoval další fanoušek.

Našly se však i pozitivnější názory. „Francouzští fanoušci jsou na hráče oškliví jako vždy! Už včera to bylo vidět u zápasu Fernandezové. Teď, když udělá Krejčíková dvojchybu, tak jí publikum tleská. Odporné,“ odsoudil chování publika jeden z fanoušků.

Miláček publika otočku zvládl

Světové dvojce však ani tato pauza k návratu do tempa nepomohla. Zkraje setu sice obhájkyně titulu vedla už 2:0. Poté však zabral domácí 19letý talent, který získal tři gamy v řadě. Od té chvíle získala Krejčíková už jen jediný game a s podnikem v Paříži se rozloučila po třísetové bitvě.

Mladá francouzská tenistka si připsala nejcennější výhru kariéry. Česká hráčka je třetí ženou v open éře, která na Roland Garros při obhajobě trofeje vypadla hned v úvodním kole.


„Myslím si, že jsem zápas nezvládla psychicky,“ komentovala po utkání česká jednička. „Bylo to těžké, jelikož jsem neměla zápasovou praxi. Utkání jsou jiná než tréninky. I když jsem se snažila co nejlépe připravit, tak to nevyšlo,“ svěřila se po prohře v prvním kole. Česká hráčka se tak po francouzském grandslamu propadne a bude mimo elitní desítku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full