Kyrgios si odskočil na Wimbledon

První hrací den na Wimbledonu přibrzdil déšť, proto se mnoho hráčů nedostalo ani na kurt. Dnes se můžeme těšit na zajímavou bitvu mezi australským milovníkem počítačových her Nickem Kyrgiosem a čerstvým vítězem turnaje v Halle Ugem Humbertem. Povede se Humbertovi zaskočit šikovného Kyrgiose?

Wimbledon již odstartoval a nabídne nám nejeden zajímavý zápas. My jsme pro Vás vybrali zápas mezi Ugem Humbertem a Nickem Kyrgiosem. Zápas, kterému předchází řada protipólů. Nadšení, píle a úspěšná sezóna na jedné straně a tak trochu znuděnost, nezájem a promrhaný talent na straně druhé. Co nám vlastně říká predikce před zápasem?

Bouřlivák, kterému záleží na australských lesích?

Kdo se trochu zajímá o tenis, jistě mu jméno Nick Kyrgios neuniklo. Je to australský bouřlivák, který zkrátka říká, co si myslí. Nelze mu upřít, že má talent, nicméně i to někdy nemusí úplně stačit. Aktuálně 60. hráč světa, který byl už mezi dvacítkou nejlepších, v letošním roce odehrál pouze pět zápasů, pokud nepočítáme exhibici v Austrálii a ATP Cup. Jeho letošní nejlepší výkon sezóny je osmifinále na Australian Open, kde skončil na raketě Rafaela Nadala.

Pauzu před Wimbledonem Kyrgios trávil, jak je jeho zvykem, relaxací v podobě hraní počítačových her. Dokonce byl natolik sdílný, že umožnil fanouškům ho sledovat, jak hraje. U některých lidí tento postoj ke sportu vzbuzuje negativní emoce, někdo naopak Nickovi fandí. Na čem se asi bezesporu shodneme, tak Nick je zkrátka svůj.

Přestože je tenis sport elegánů, tak v minulosti, ale i dnes by se našlo mnoho takových, řekněme, alternativních hráčů, kteří zkrátka trochu vybočují mimo zajeté koleje. Na druhou stranu by byla asi nuda, pokud by každý hráč předváděl nasazení jako Rafael Nadal nebo gentlemanství Rogera Federera. Nicméně, Nickovi nemůžeme jedno upřít. Pokud dostane příležitost někomu pomoct, tak se do toho bezhlavě vrhne, ať už jde o týmové hry nebo třeba o záchranu australských lesů.

Francouzská naděje zářila na trávě

Na druhé straně kurtu bude stát úplně jiný příběh. Ugo Humbert je mladý a snaživý hráč, který letos odehrál již 28 zápasů. Začátek sezóny pro něj nebyl zrovna nejlepší a kromě semifinále na halovém turnaji v Marseille, to bylo spíše trápení. Prozření přišlo až na trávě, kde mladý Francouz nemá zatím příliš mnoho zkušenosti, jelikož na trávě odehrál pouze jednu sezónu. S ohledem k pandemii se v loňském roce na trávu ani nedostal.

V roce 2019 dokráčel do osmifinále Wimbledonu, kde jeho vítězné tažení ukončil pozdější vítěž Novak Djokovič. Poté, si ještě zahrál semifinále v Newportu, kde prohrál s Johnem Isnerem.

Na své dřívější výkony na trávě dokázal navázat. Nejdříve si zahrál čtvrfinále v německém Stuttgartu, kde skončil na raketě Felixe Augera-Alliassima. Na následujícím turnaji v Halle mu tuto porážku oplatil a dostal se do zatím jeho největšího finále, ve kterém porazil Adreye Rubleva a odnesl si svou nejcennější trofej. Na tento úspěch úplně nenavázal, přestože na Mallorce zvládl úvodní zápas proti Miomiru Kecmanovićovi. K osmifinálovému zápasu totiž nenastoupil. Důvodem bylo zranění břišního svalu.

Kdo tedy zvítězí?

Pokud se na situaci podíváme z hlediska historie zápasů těchto dvou hráčů, tak je to 1:1. Poprvé se potkali v roce 2020 v Acapulcu, kde po prvním setu za stavu 6:3 Nick Kyrgios vzdal. Příčinou bylo zranění zápěstí. Podruhé se střetli letos v Austrálii, kde nakonec slavil vítězství po pětisetové bitvě australský bouřlivák.

Favoritem zápasu je dle predikcí Ugo Humbert, nicméně musíme vzít v potaz řadu faktorů. Nick Kyrgios je hráč, který je známý tím, že moc trénovat nepotřebuje a tráva je jeho oblíbený povrch, narozdíl od antuky. Je také otázkou, jak je na tom břišní sval mladého Francouze, zda zvládne případnou pětisetovou bitvu.

Jak to tedy dopadne? Vyhraje rodák z Canberry, který si odskočil od hraní her zahrát nejstarší tenisový grandslam nebo talentovaný Francouz, který je i přes dobrou travnatou sezónu sužován zraněním?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full