Muchová se pokusí zopakovat čtvrtfinálovou účast

Karolína Muchová zvládla ve Wimbledonu tři zápasy a čeká jí v pořadí již čtvrtý. Tentokrát se v něm utká se Španělkou Paulou Badosou. Pokud bude chtít Karolína Muchová uspět, bude muset hrát rychle a rozbít rytmus španělské hráčky. Poradí si Muchová i s touto výzvou a zopakuje postup do čtvrtfinále z roku 2019?

Muchová si během děšťové pauzy hodila "chill out"

Karolína Muchová se ve Wimbledonu probojovala už do osmifinále. Před turnajem byla její účast nejistá s ohledem k problému s břišním svalem, který si způsobila během Australian Open. Po prvním grandslamu sezóny se již na tvrdý povrch nevrátila a začala hrát až na antuce. Startovala ve Stuttgartu, Madridu a na vrcholu antukové sezóny, tedy na French Open. Ve Stuttgartu vypadla hned v prvním kole. V Madridu dokráčela do čtvrfinále a na French Open se dostala do třetího kola.

Bohužel, ani travnatá sezóna nezačala nejlépe. Muchová startovala pouze v Berlíně, kde vypadla hned v prvním kole s Veronikou Kudermetovou. Naštěstí, Wimbledon je trochu jiná písnička a rodačka z Olomouce zde našla formu. Dle jejích slov je břišní sval již v pořádku, nebolí. Může tedy hrát a podávat bez zásadních obtíží. Ve Wimbledonu porazila už Shuai Zhang, Camilu Giorgi a Anastasii Pavlyuchenovkou. Nicméně v posledních dvou kolech měla agresivně laděné hráčky, které příliš nevyčkávají na chybu soupeřky a jdou si za vítěznými body.

Poslední zápas s Ruskou byl za stavu 2:2 v první setu přerušen kvůli dešti. Muchová se necítila v zápase dobře, tudíž volnou chvíli využila pro "restart". Najedla se a prospala, zkrátka si navodila předzápasovou pohodu, což se jí podařilo přenést i na kurt. Zápas vyhrála ve dvou setech poměrem 7:5 a 6:3.

Badosa se dere vzhrůzu žebříčkem

Paula Badosa je aktuální 33. hráčka žebříčku na ženském okruhu. Už teď je jisté, že půjde v žebříčku výš. Její letošní sezóna je průlomová i v tom, že už neobjíždí turnaje nižší kategorie. Zahrála si semifinále na zelené antuce v Charlestonu a pak také semifinále na klasické antuce v Madridu. Na tyto výkony navázala svým prvním titulem na okruhu. Ve finále v Bělehradě porazila Anu Konjuh z Chorvatska. Na tento úspěch navázala i na French Open, kde dokráčela do čtvrtfinále.

Podobně jako u Muchové nebyla její travnatá sezóna příliš oslnivá, jelikož startovala pouze na travnatém podniku v Eastbourne, kde skončila v prvním kole na raketě Eliny Svitoliny. Mladá Španělka nemá na travnatém povrchu zatím příliš zkušenosti, nicméně v All England Clubu se jí podařilo prosadit.

V prvním kole porazila Alionu Bolsovou ze Španělska, se kterou měla velké potíže a zápas musel jít do třech setu. Badosa nakonec zvítězila po setech 6:2, 5:7 a 6:2. Další soupeřkou byla Yulia Putintseva z Kazachstánu, kterou přejela 6:4 a 6:1. Poslední zápas svedla s Polkou Magdou Linette. Podobně jako zápas v prvním kole šel do tří setů a byl poměrně náročný. Přestože v úvodu prvního setu soupeřce sebrala podání, prohrála první set 5:7. Ve druhém a třetím setu byla její hra jistější a přišla o servis pouze jednou. Nebezpečnou Polku porazila po setech 5:7, 6:2 a 6:4.

Česká hráčka bude favoritkou

Karolína Muchová se s Paulou Badosou utká poprvé. Herní styl mají hráčky odlišný, nicméně po Giorgi i Pavlyuchenkove bude Badosa jistou herní změnou. Muchová bude mít čas hrát pestřejší tenis, zatímco její protivnice bude spíše držet míč ve hře. Španělka umí být nepříjemná svými dlouhými údery na základní čáru, proto by se Muchová neměla pouštět do zbytečně dlouhých výměn. Hra Muchové je pro trávu lépe uzpůsobená než hra Badosy, proto bude i favoritkou zápasu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. Thank you for registering - it was incredible and plesant all the best and all the best https://tbtennis.cz ksdfsaffsdfdsds 8553225 napsal:

    Sun Cellular

  2. Thank you for registering - it was incredible and plesant all the best and all the best https://tbtennis.cz ksdfsaffsdfdsds 4217309 napsal:

    Steven Adler

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full