Obrovská zkouška pro Lehečku

Zdroj fotky: Getty Images/ATP

Ve svém prvním grandslamovém zápase v kariéře čeká na Jiřího Lehečku pořádně tvrdý oříšek v podobě velezkušeného Grigora Dimitrova. Hrát by se mělo zítra 18. 1. 2022 od 3:00 místního času. Je ale možné, že se začátek zápasu ještě posune.

Obhájce čtvrtfinále z minulého roku

Grigor Dimitrov je hráčem světové extratřídy již mnoho let. Nyní se nachází na 28. místě světového žebříčku. Jeho maximem je však 3. místo z konce roku 2017.

Když se vysloví jméno tohoto Bulhara, každý tenisový fanoušek si vybaví jeho elegantní jednoručný backhand, kterým je přirovnáván ke svému velkému kamarádovi Rogeru Federerovi. Jeho dominantou je obrovská šikovnost a také velká dávka talentu.

Letošní sezónu zahájil na jednom z turnajů v Melbourne (pozn. red.: Melbourne Summer Set 1). Došel tam do semifinále, kde mu vystavil stopku americký bombarďák Maxime Cressy. Ale ani na cestě do již zmíněného semifinále to Dimitrov neměl vůbec jednoduché. Po setu mu dokázali vzít Bagnis i Van De Zandschulp. Jeho forma je tak velkým otazníkem, jelikož to z jeho pohledu nebylo úplně to pravé.

První grandslamový zápas pro českého mladíka

Jiří Lehečka dosáhl svého prvního velkého snu a kvalifikoval se na grandslam. Zvládl velice těžkou tříkolovou kvalifikaci, kde postupně porazil hráče jako je Mmoh, Purcell a také jeho velkého kamaráda Dmitrije Popka.

Los kvalifikace však pro Jiřího Lehečku nebyl vůbec příznivý. Musíme si přiznat, že mohl dostat mnohem lehčí soupeře, než právě výše zmiňovaného.

Český mladík začal sezónu na challengeru v Traralgonu, kde zaznamenal čtvrtfinále. Začátek roku ho tak zastihl v herní pohodě, když jeho bilance činí 5/1.

Již koncem roku se Jiří Lehečka pomalu dostával do povědomí široké tenisové veřejnosti. Finále na challengeru v Pau a také sebraný set Cameronu Norriemu jsou toho důkazem. Svou hrou je přirovnáván k Tomáši Berdychovi, a tak by mu kurty, na kterých se Australian Open hraje, mohly vyhovovat.

Jasným favoritem bude bulharský hráč

Kdo bude favoritem tohoto zápasu bylo, je a bude nadmíru jasné. Grigor Dimitrov má více zkušeností, je to tenista užší světové špičky a zápasů na tři vítězné sety odehrál nespočet. Pro Jiřího Lehečku bude právě toto obrovská novinka. Na tři vítězné sety bude hrát vůbec poprvé a aby hráč takový zápas zvládl, je potřeba ohromná vytrvalost a také již zmíněné zkušenosti.

Nicméně je jedině dobře, že se Jiří Lehečka může utkat s hráčem světového formátu, a nabere tak nové zkušenosti. Navíc Grigor Dimitrov není ve své zcela optimální formě, a šance pro Čecha proto stále jsou. Minimálně na získání nějakého setu.

Co se stalo s Emmou Raducanu a jak se jí bude či nebude dařit na Australian Open? To se dočtete v našem dalším článku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full