Plíšková našla svou hru i servis

Zdroj fotky: Getty Images

Karolína Plíškova zazářila ve Wimbledonu, kde jednoznačně přejela švýcarskou soupeřku Viktoriji Golubic po setech 6:2 a 6:2. Zajistila si tak účast v semifinále, kde vyzve Bělorusku Arynu Sabalenku. Naopak Karolína Muchová nestačila na Němku Angelique Kerber. Nemohla hrát svůj pestrý tenis, jelikož jí soupeřka držela pod tlakem. Kerber nakonec podlehla 6:2 a 6:3. Postup slaví také Ashleigh Barty a již zmíněná Aryna Sabalenka.

Karolína Plíšková jako bílá eminence turnaje

Před turnajem by asi málokdo tipoval právě Karolínu Plíškovou na jednu ze čtyř semifinalistek. Nicméně, není to tak dlouho, co jsme tu podobnou situaci měli s Bárou Krejčíkovou. Nelze asi úplně říct, co přesně způsobilo převrat ve hře Plíškové, protože sama několikrát uvedla, že i když nevyhrává, tak se cítí dobře a tréninky probíhají dle představ.

Karolína Plíšková poslední dva týdny dřela a na všechny zápase se pečlivě připravovala. Nenechala se ani uchlácholit tím, že její soupeřka ve čtvrtfinále je hráčka mimo nejužší špičku. Každý, kdo trochu sleduje tenis, tak moc dobře ví, že ne vždy žebříček odráží aktuální formu hráček.

Turnajem proplouvá zatím poměrně nenápadně a bez povšimnutí. Trochu jako taková šedá eminence (v pozitivním slova smyslu). Neslyšena, neviděna a ejhle hraje semifinále Wimbledonu.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

I přes jednoznačné vítězství dvakrát 6:2 je nutno říct, že si to Karolína Plíšková musela uhrát sama. Soupeřka se nechtěla vzdát do poslední chvíle. Viktorija Golubic sice nehraje až tak agresivní tenis, ale její hra je odlišná. Hraje jednoručný bekhend a umí měnit rytmus hry. Ráda hraje slajzované údery či kraťasy. To, co fungovalo v předchozích zápasech, ale už nefungovalo proti Plíškové, která se jako zkušená profesorka připravila na hodinu a vyučovala. Plíškovou držel hlavně vynikající servis, díky čemuž byla soupeřka na přímu mnohdy zoufalá.

Trápení Karolíny Muchové

Karolína Muchová byla po svém úspěchu v roce 2019 velkou nadějí do letošního Wimbledonu, avšak její pouť byla utnuta brémskou zdí v podobě Angelique Kerber, která má vynikající formu (před Wimbledonem vyhrála travnatý turnaj v Bad Homburgu). Rodačka z Olomouce nedokázala najít recept na obrannou hru Kerber, nedařilo se jí měnit rytmus a forhend nefungoval. S Němkou nakonec prohrála 6:2 a 6:3.

Čtvrtfinále jistě není "průser" pro mladou a talentovanou Češku, ale zřejmě i ona čekala vyrovnanější bitvu. Muchová na kurtu nepůsobila příliš energicky a měla obvázané stehno. Je možné, že i to bylo jistým limitem, poněvadž její pestrá a oku lahodící hra, je pro zelený pažit All England Clubu jako stvořená.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Sabalenka míří poprvé do semifinále

Aryna Sabalenka prožívá zatím nejlepší sezónu dosavadní kariéry. Vyhrála dva tituly a poprvé na grandslamu došla do semifinále. Ve čtvrtfinále se utkala s Tunisankou Ons Jabeur, na kterou tlačila od první výměny, jak je jejím zvykem. Přestože Jabeur umí měnit perfekně rytmus hry, tentokrát to nestačilo. Běloruska si šla pro vítězství a se zápasem udělala poměrně rychlý proces po setech 6:4 a 6:3.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Souboj Australanek

Ashleigh Barty si zahrála proti krajance Alje Tomljanovic, se kterou měla zatím v turnaji nejméně práce. V zápase jí nic nedovolila a vyhrála jednoznačně 6:1 a 6:3. V prvním setu byla Barty dominantní a nedovolila soupeřce víc než jednu hru. Druhý set byl již vyrovnanější a Tomljanovic vzala světové jedničce dokonce dvakrát servis, ale sama o něj hned třikrát ve druhém dějství přišla. I přes neúspěch bude tento výsledek pro Tomljanovic úspěchem, na který může navázat. Barty naopak potvrdila roli favoritky zápasu a i celého turnaje.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full