Pohádka se smutným koncem

Zdroj fotky: Getty Images

České tenisové fanoušky na letošním Wimbledonu určitě nepotěšila prohra Markéty Vondroušové s britskou tenistkou Emmou Raducanu. Na její premiérovou účast v hlavní soutěži grandslamu se ale bude vzpomínat dlouho.

Debut na okruhu WTA

Osmnáctiletá britská tenistka Emma Raducanu je momentálně 338. hráčka světa (nejvýše byla na 333. pozici). Před Wimbledonem zažila debut na okruhu WTA. Od organizátorů turnaje v Nottinghamu obdržela divokou kartu. V prvním kole se utkala s Harriet Dart, která je rovněž z Velké Británie. Premiéra se bohužel nezdařila, když Dart vyhrála ve dvou setech.

Před legendárním grandslamem odehrála ještě jeden turnaj v Nottinghamu. Tentokrát to byl turnaj kategorie ITF. Emma na tomto dokázala porazit známa jména. Nejprve žebříčkem stoupající Australanku Storm Sanders a následně grandslamovou vítězku Timeu Babos. Prohrála až ve čtvrtfinále s Pironkovou.

Skvěle využitá divoká karta

Další divokou kartu obdržela od organizátorů Wimbledonu. Naskytla se tak příležitost zahrát si na nejslavnějším turnaji světa a této možnosti využila, jak nejlépe mohla. V prvním kole se Raducanu utkala s Vitalií Diatchenko, kterou porazila ve dvou setech 7-6 a 6-0. Dočkala se tak první výhry na okruhu WTA a na grandslamu. Ve druhém kole byla její soupeřkou česká tenistka Markéta Vondroušová, která se letos ve Wimbledonu rovněž dočkala první výhry na tomto turnaji. První set vyhrála jednoduše 6-2. Na začátku druhého setu prohrávala 0-3, ale jeho průběh dokázala otočit a vyhrála 6-4. Pro Emmu tohle byla první výhra nad hráčkou TOP 100. Další soupeřkou byla ve třetím kole Sorana Cirstea. Tu také porazila bez ztráty setu a mohla slavit postup mezi 16 nejlepších tenistek letošního Wimbledonu. Osmifinále proti Australance Tomljanovic ale skončilo asi nejhorším možným způsobem. Za stavu 4-6 a 0-3 se Britka rozhodla zápas skrečovat. Za svůj výkon se ale rozhodně nemusí stydět. Předvedla skvělý tenis a zažila premiéru, o které sní každý tenista.

Poklonu a brzké uzdravení jí popřála také její včerejší soupeřka Ajla Tomljanovic. “Hrát jako Britka doma je něco neuvěřitelného a je mi líto, že to muselo skončit takto. Přála bych si, abychom mohli zápas dohrát, ale tohle je sport a stává se to. Přeji jí hodně štěstí.”

Emma Raducanu ukázala, jaký talent v ní dřímá a troufám si říct, že o této tenistce rozhodně ještě uslyšíme.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full