Překvapí mladá Britka další favoritku?

V rámci pondělního programu, tzv. Manic Monday, nás čeká dle mého názoru zajímavý zápas. Osmnáctiletá Britka Emma Raducanu se utká s Australankou Ajlou Tomljanovic.

Překvapivé tažení mladé Britky

Osmnáctiletá Emma Raducanu obdržela od organizátorů Wimbledonu divokou kartu do hlavní soutěže a zatím ji plně využívá. Při své první účasti v hlavní soutěži grandslamu se dostala do druhého týdne.

V prvním kole se utkala s ruskou kvalifikantkou Vitalií Diatchenko, kterou porazila ve dvou setech. Její další soupeřkou byla Markéta Vondroušová. Tu porazila překvapivě hladce ve dvou setech a dočkala se první výhry nad hráčkou TOP 100. Talentovaná Britka se ve třetím kole utkala se Soranou Cirsteou. I tentokrát dokázala favoritku zápasu překvapit a opět zvítězit ve dvou setech. V pondělí se utká o své největší čtvrtfinále s Australankou Ajlou Tomljanovicovou.

Premiérové osmifinále pro Australanku

Ajla Tomljanovic se na okruhu pohybuje rozhodně déle než její soupeřka. Na letošním Wimbledonu se do osmifinále grandslamu dostala teprve podruhé v kariéře (poprvé se jí to podařilo v roce 2014 na Roland Garros).

V prvním kole se utkala s kvalifikantkou Greet Minnen. Tu porazila ve dvou setech. Ve druhém kole se utkala s Alize Cornet, která v prvním kole vyřadila Biancu Andreescu. Odehráli proti sobě třísetovou bitvu. Tomljanovic sice dostala v druhém setu kanára, ale dokázala dotáhnout do vítězného konce.

Drama nastalo ve třetím kole, ve kterém soupeřkou Ajly byla Jelena Ostapenko. Vítězkou se sice stala Australanka, ale zápas doprovázely spory. Ostapenko se za stavu 0-4 ve třetím setu nechala ošetřit. S tím nebyla Australanka spokojená, která pronesla k rozhodčímu: „Víš, že lže! Všichni to ví! Bereš v úvahu, že vypadá v pohodě?“ Na konci zápasu spor pokračoval. „Pokud si myslíš, že jsem simulovala, můžeš si promluvit s fyziem,“ řekla Ostapenko u sítě. Tato událost je však uzavřena a Ajla si může užívat premiérový postup do druhého týdne Wimbledonu.

Překvapí Britka další favoritku?

Favoritkou zápasu bude samozřejmě zkušenější Australanka (kurz Fortuny: 1.84), ale Emma ve Wimbledonu předvedla skvělý tenis a ukázala, že se nebojí žádné soupeřky. Překvapením nemusí být třísetová bitva nebo dokonce výhra Emmy Raducanu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full