Preview: České zastoupení v semifinále čtyřhry na French Open?

French Open se pomalu dostává do svého závěru a začíná se hrát o skutečnou bodovou nálož. Ve čtvrtfinále čtyřhry na sebe narazí sestry Plíškovy a druhý nasazený pár Krejčíková a Siniaková. Kdo postoupí do semifinále a případně získá titul ve čtyřhře na druhém grandslamu sezóny?

Kamarádky od juniorských let

Pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková jsou bývalé světové jedničky ve čtyřhře. O jejich kvalitách nemůže být pochyb, protože společně opanovaly hned 7 turnajů, z nichž byly právě dva grandslamové (French Open a Wimbledon 2018). Letošní sezóna je pro tento deblový pár víc než úspěšná. Podařilo se jim vyhrát menší turnaj v Austrálii na úvod sezóny a pak antukový turnaj v Madridu. Na prvním grandslamu sezóny dokráčely až do finále, kde nestačily na pár Mertens/Sabalenka.

Jsou to ostřílené deblistky, které spolu hrají roky, znají se, zkrátka ví, co jedna od druhé může čekat. Už jako juniorky spolu vyhrály tři grandslamy v roce 2013 (French Open, Wimbledon a US Open).

Cesta na French Open se v prvních dvou kolech jevila velice jednoznačná, kde pár Krejčíková/Siniaková přehrály soupeřky poměrně jasně ve dvou setech. První zádrhel přišel v osmifinále, kde české hráčky musely situaci zachraňovat ve třetím setu. Nakonec vyhrály po setech 6:3, 3:6 a 6:3.

Sesterské pouto

Na druhé straně kurtu budou ovšem stát osoby, které si snad nemohou být bližší. Jsou to sestry Karolína a Kristýna Plíškovy, které spolu v posledních letech příliš čtyřhru nehrály a soustředí se spíše na dvouhru. Jejich společná účast na grandslamu je spíše výjimkou. Naposledy se společně představily v roce 2016 na Wimbledonu. Vyhrály společně 3 menší turnaje v letech 2013 a 2014. S ohledem na to, že čtyřhra je pro ně spíše zpestření a získání zápasové praxe, nemůžeme jejich letošní sezónu ve čtyřhře příliš hodnotit.

Sestry Plíškovy se představily pouze na březnovém turnaji v Dubaji, kde skončily v osmifinále na raketě páru Babos/Kudermetova. French Open je tedy teprve druhá společná účast v sezóně a je nutno říct, že se jim zatím daří. Po úvodní hladké výhře přišly komplikace, kdy rodačky z Loun musely obracet nepříznivé skóre a zápas musel jít do třech setů. V dalším kole je čekala herně nepříjemná dvojice Monica Niculescu a Jelena Ostapenko, kterou také nakonec porazily po setech 7:5, 1:6 a 6:4.

Těžké dilema pro českého fanouška?

I když jsou sestry Plíškovy v roli outsiderů, nemůžeme je úplně odepsat. Oba páry totiž spolu odehrály už dva zápasy. Poprvé se  setkaly v roce 2019 na turnaji v Cincinnati, kde vyhrála dvojčata. Druhý zápas není zahrnut do oficiálních statistik WTA, nicméně na loňském Tipsport Elite Trophy vyhrál pár Krejčíková/Siniaková. Oba zápasy byly vyrovnané a šly do tří setů. V obou případech skončil třetí set poměrem 10:6.

Kdo tedy vyhraje? Těžko říct, ale větší šance má patrně pár Krejčíková/Siniaková. Co je ovšem víc než jisté, že v semifinále ženské čtyřhry budeme mít české zastoupení. Doufejme, že úspěšnější dvojice tohoto zápasu opanuje i celý turnaj.

Pro rychlejší přísun zpráv ze světa tenisu sledujte náš Facebook a Instagram.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full