Preview: Matteo Berrettini vs. Soon Woo Kwon

Sedmý den na French Open uzavře souboj italského čahouna Mattea Berrettiniho a nadějného Jihokorejce Soon Woo Kwona. Překvapí Kwon ostříleného italského tenistu nebo si Berrettini dojde pro postup do dalšího kola?

Itálie má hráče v TOP 10

Pětadvacetiletý Matteo Berrettini, 9. hráč světa v rámci žebříčku ATP, zažívá poměrně vyvedenou sezónu, i když jeho rozjezd na úvodním grandslamu sezóny přibrzdilo zranění. Na kurty se vrátil až na dubnovém turnaji v Monte Carlu, kde prohrál se Španělem Alejandrem Davidovichem Fokinou. Talentovaný, italský mladík ovšem ukázal, že jeden nepovedený zápas nic neznamená a na následujícím turnaji v Bělehradě si došel pro titul, kde ve finále porazil ruského bohatýra Aslana Karatseva.

Titulem v Bělehradě Berrettini neskončil a předvedl své kvality i na turnaji v Madridu, kam dokráčel až do finále. V Římě sice Berrettini prohrál již v osmifinále, nicméně ukázal, že na prašné antuce hrát zkrátka umí.

Na French Open změřil síly v prvním kolem s Danielem, kterého přehrál 3:1 na sety. V dalším kole jednoznačně přehrál 6:3 6:3 a 6:2 antukáře Coriu. Berrettini tak potvrdil roli favorita. Aktuální zápasová bilance rodáka z Říma je 20 výher a 5 poher.

Matteo-Berrettini

Jihokorejská naděje

Soon Woo Kwon je aktuální jihokorejskou jedničkou a 91. hráčem na žebříčku ATP. Kwon byl na žebříčku již na 69. místě, ale nedokázal navázat na své úspěchy z roku 2019. Úvodní část sezóny mu příliš nevyšla a chytil se až na halovém turnaji v italském Bielle, kde ve finále porazil Itala Musettiho. Poté, přidal ještě dvě čtvrtfinále na menších turnajích v Nur-Sultanu a Singapuru.

Na antuce o svých kvalitách zatím nepřesvědčil, a kromě čtvrtfinále ve španělské Marbelle se mu nedaří výrazně prorazit. Světlejší moment přišel až na samotném druhém grandslamu sezóny, kde Kwon v prvním kolem poměrně překvapivě porazil Kevina Andersona, který se momentálně herně spíše trápí. V druhém kolem změřil síly s Adreasem Seppim, kterého přehrál ve třech setech 6:4 7:5 a 7:5. Aktuální zápasování bilance 15:9.

Kwon-Soon

Římský bojovník v roli favorita

Když se podíváme na kurz tohoto zápasu (Fortuna: 1.07), je Berrettini jasným favoritem zápasu. Přestože se jedná o první vzájemný zápas, bude to mít Kwon s hrou Itala velmi těžké a bude pro něj obtížné se prosadit na returnu.

Má tedy šanci Kwon vůbec Berrettiniho zastavit? Říká se, že naděje umírá poslední. Pokud by se Matteo Berrettini nemohl spolehnout na svůj první servis, mohl by se dostat pod tlak a začít chybovat. Klíčem pro Kwona bude udržet míč ve hře, aby tak donutil italského bojovníka k nevynuceným chybám a hře na větší riziko.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. Laslo Djere of Serbia will face Kwon Soon-woo in the quarter-final  of the 2021 Astana Open on Friday, September 24. Get the live streaming options of this Laslo Djere v Kwon Soon-woo match along with its preview, head to head, and tips here.

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full