Preview: Novak Djokovic vs. Rafael Nadal

V Paříži nás zítra čeká repríza loňského finále. Odehrají proti sobě druhý mužský semifinálový zápas. Do akce půjdou po utkání mezi Alexandrem Zverevem a Stefanosem Tsitsipasem. Kdo v souboji největších favoritů na titul uspěje a postoupí do finále?

Grandslamové semifinále s číslem 40

Světová jednička Novak Djokovic na letošní Roland Garros přijel jako vítěz přípravného turnaje v Bělehradu a finalista z Říma. Na Roland Garros předvádí skvělý tenis, jak jsme od něj zvyklí. V prvním kole porazil Sandgrena, následně Cuevase a Beraknise bez ztráty setu. Potíže nastaly až ve čtvrtém kole, kde jej o první dva sety připravil devatenáctiletý Lorenzo Musetti. Djokovic se ale výrazně zlepšil a Musetti uhrál v posledních třech setech jedinou hru a v pátém setu skrečoval. Ve čtvrtfinále se utkal s dalším italským tenistou. Tentokrát s Mateem Berrettinim. Ten Djokovice dostal do čtyř setů, ale na výhru to nestačilo. Novak tak postoupil do svého čtyřicátého semifinále na grandslamu.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Nadal ve skvělé formě

Rafael Nadal již tradičně postoupil do druhého týdne Roland Garros a vylepšil svou zápasovou bilanci na 105 výher a pouhé 2 porážky. Na letošní ročník přijel jako vítěz turnajů v Barceloně a Římě. Nyní v Paříži útočí na čtrnáctý titul. Cestou do semifinále porazil Popyrina, Gasqueta, Norrieho, Sinnera a Schwartzmana. Ve všech zápasech ztratil pouze jeden set a to ve čtvrtfinále s Diegem. Pro Nadala to bude třicáté páté semifinále na grandslamu a čtrnácté na Roland Garros.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Zvítězí světová jednička nebo “král antuky?”

Zítřejší zápas bude již padesátý osmý mezi těmito velikány. Ve vzájemných zápasech vede Djokovic, který vyhrál 29 utkání, zatímco Nadal 28. Zápas to bude pravděpodobně vyrovnaný, když posoudíme výsledky obou tenistů z posledních turnajů. Favoritem ale bude Nadal (kurz Fortuny: 1.38), který ještě nikdy v semifinále Roland Garros neprohrál.

Semifinále se odehraje na kurtu Philippa Chatriera v 17:30 a sledovat jej můžete na ČT Sport.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full