Prosviští Ace Queen Plíšková do semifinále?

Zdroj fotky: WTA

Poslední čtvrtfinálový duel US Open nám nabídne velice lákavý souboj z pohledu českého fanouška. Karolína Plíšková v něm vyzve řeckou atletku Marii Sakkari. Česká hráčka bude bojovat o zopakování úspěchu z roku 2016, kdy se jí podařilo proklouznout až do finále US Open. V cestě jí bude stát hráčka, která nedá žádný míček zadarmo.

Plíšková se může spolehnout na dobrý servis

Takový Ivo Karlovič mezi ženami, tak by se dala definovat česká hráčka Karolína Plíšková. Obecně je její hra založena na velmi kvalitním servisu, díky kterému si uhrává mnoho přímých bodů.

Přípravu na US Open měla poměrně vydařenou. Zaznamenala finále v Montrealu, kde podlehla překvapení turnaje v podobě Camily Giorgi z Itálie. O týden později v Cincinnati se jí povedlo vybojovat semifinále, kde nestačila na Jil Belen Teichmann ze Švýcarska.

Ve Flushing Meadows se jí zatím daří, hraje solidně od základní čáry a drží jí podání. Za první čtyři kola zaznamenala již 58 es. Na ženský tenis velice dobré číslo, nemyslíte? V prvním kole si poradila s mladou Američankou Caty McNally, která předvádí na svůj věk velice kvalitní tenis. V kole druhém jí čekala Amanda Anisimova. Právě bývala 21. hráčka světa byla tou, která Plíškové vzala zatím jediný set v celém turnaji. Třetím kole Plíšková prosvištěla velice hladce, když vystavila stopku Ajle Tomljanovic. V osmifinále na ni čekala finalistka letošního French Open Anastasia Pavlyuchenkova. Karolína utkání dovedla do vítězného konce, kdy na bodovací tabuli svítilo skóre 7:5 a 6:4.

Sakkari rozhodně překvapila

Maria Sakkari před turnajem rozhodně nepatřila mezi favoritky na postup do druhého týdne. Však se jí příprava na US Open moc nepovedla. V Montrealu vypadla v osmifinále na raketě Viktorie Azarenky a v Cincinnati dokonce vypadla hned v kole prvním proti Angelique Kerber. Příprava tedy nic moc a nikdo od této řecké hráčky neočekával výrazný úspěch.

Sakkari všem ale ukazuje, že je tou hráčkou, která se dokáže připravit na velké turnaje. První kolo jí čekala nadějná Ukrajinka Marta Kostyuk, kterou Maria vyprovodila z kurtu poměrem 2:0 na sety. V druhém kole se možná čekalo více od české hráčky Kateřiny Siniakové, nicméně ani té nedala řecká tenistka šanci. Kolo třetí nabídlo velice kvalitní utkání, kdy Sakkari čelila Petře Kvitové. Zápas skončil poměrně jednoznačně 2:0. Maria ztratila na turnaji poprvé set až v osmifinále, kdy sehrála urputný duel s Kanaďankou Biancou Andreescu.

Kdo z koho

Hráčky se spolu utkaly již dvakrát. Oba zápasy se odehrály na antuce v Římě. Ten první, v roce 2018, vyhrála Maria Sakkari. Ten druhý, o rok později, opanovala Karolína Plíšková.

Favoritkou bude v tomto utkání česká hráčka (kurz Fortuny: 1.80). Kurzy jsou ale poměrně vyrovnané a zápas bude otevřený. Vzhledem k formě a předváděné hře bychom se přiklonili na stranu Plíškové, nicméně Sakkari rozhodně není bez šance.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět. Dále bych Vás rád pozval na článek o tenisových outfitech.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full