Soud rozhodl v Djokovičův prospěch, vyhráno ale stále nemá

Zdroj fotky: Getty Images

Australský soud rozhodl o dalším osudu světové jedničky. Srbská tenisová superhvězda Novak Djokovic, k němuž se v posledních dnech upírala pozornost velké části světa, svůj soudní případ o setrvání v Austrálii vyhrál. Musí být okamžitě propuštěn z hotelu, ve kterém se od svého příjezdu nacházel v detenci. Účast na Australian Open však stále jistou nemá.

Djokovič u soudu uspěl se svým odvoláním. Soudce Anthony Kelly rozhodl, že musí být propuštěn z detence v hotelu, do kterého byl převezen přímo z letiště po svém čtvrtečním příletu do země. Zrušení víz totiž nebylo podle soudu dostatečně odůvodněno. Kelly své rozhodnutí hájil například tím, že Djokovič nedostal příležitost ke komunikaci s organizátory turnaje a právníky poté, co mu bylo oznámeno zrušení víz.

Rozhodnutí soudu v tenistův prospěch pro australské ministerstvo vnitra znamená uhrazení vyměřených soudních nákladů a navrácení jeho osobních věcí, například pasu.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Rozhodnutí ale nemusí být konečné. Do případu může zasáhnout ještě ministerstvo pro imigraci v čele s ministrem Alexem Hawkem, které má možnost zrušení víza ve své kompetenci. Pokud by na základě nových zjištění o případu bylo tak učiněno, tenistovi by mohl být odepřen vstup do země na tři roky. Jeho účast na Australian Open tedy stále definitivně potvrzena není.

Vstup do Austrálie byl tenistovi znemožněn poté, co se po přistání na melbournském letišti snažil prokázat vízy, která zdravotní výjimku pro neočkované neumožňovala. Djokovičovi právníci výjimku z očkovací povinnosti světové jedničky odůvodnili tím, že v prosinci minulého roku nákazou prošel, pozitivně testován byl podle svých slov 16. prosince.

Djokovičův případ v posledních dnech polarizoval veřejnost. Obyvatelé Austrálie, kteří již několik měsíců žije pod tvrdými vládními restrikcemi, případ napjatě sledovali. Verdikt soudu tak pro některé z nich může být, obzvlášť po slovech australského premiéra Scotta Morrisona o vstupu pro neočkované, překvapivý. Definitivní rozhodnutí by však v každém případě mělo přijít v následujících dnech, protože Australian Open začíná již 17. ledna.

Tiebreak karta, Tiebreak, Tenisová karta
 
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full