Tomáš Macháč řádí na Australian Open ve čtyřhře, s Zhangem postoupili přes favority do semifinále

Zdroj fotky: Hu Jingchen/Xinhua

Tomáš Macháč na Australian Open ve dvouhře poprvé postoupil do 3. kola. Ještě větší úspěch přináší jeho působení ve čtyřhře, kde spojil síly s čínským tenistou Zhizhenem Zhangem. Společně vyzráli na několik favoritů a postoupili do semifinále.

Stačila jedna zpráva a vše bylo domluveno

Český tenista Tomáš Macháč na Australian Open postoupil po skalpu Tiafoa do 3. kola. Letos startuje i ve čtyřhře. Spojil síly se svým kamarádem Zhizhenem Zhangem, se kterým se zná již několik let. Čínský tenista potvrdil, že s Tomášem se hodně sblížili a proto na společnou čtyřhru přikývnul po jediné zprávě.

„Poprvé jsme se potkali asi před pěti lety. Bylo to v Praze, kde jsem se připravoval. Trénovali jsme spolu a totálně mě spráskal. V roce 2022 jsme se potkávali na challengerech. Vídali jsme se čím dál častěji. Dokonce jsme proti sobě hráli finále turnaje v polském městě Grodzisk Mazowiecki. Tam jsem prohrál ve třech setech. Následně jsme společně trénovali v New Yorku před kvalifikací US Open. Tam jsme se více sblížili a oba jsme postoupili do hlavní soutěže. Vloni se mě Tomáš zeptal, jestli bych si s ním chtěl zahrát v Austrálii. Já jsem okamžitě souhlasil. Stačila jedna zpráva,“ řekl s úsměvem čínský hráč.

V roli outsiderů až do semifinále

Jde vidět, že na kurtu to nově vzniklé deblové dvojici klape. Hned v prvním kole zaznamenalo česko-čínské duo cennou výhru. Po setech 6-4, 7-5 vyřadili Belgičany Vliegen/Gille, finalisty loňského French Open. Další výhru ve dvou setech přidali nad maďarskou dvojicí Fucsovics/Marozsan.

Obrovské překvapení pak přišlo v osmifinále. Po setech 3-6, 6-3, 6-2 totiž vyřadili čtyřnásobné grandslamové vítěze a bývalé světové jedničky Ram/Salisbury a postoupili do čtvrtfinále.

V boji o semifinále byli diváci svědky českého derby, jelikož Macháč s Zhangem hráli proti zkušeným deblistům Adamu Pavláskovi a Beharovi. Outsideři byli ale i tentokrát lepší a zvítězili po setech 6-3, 6-1. Stali se tak prvními letošními semifinalisty mužské dvouhry na Australian Open.

"Za tenhle úspěch jsem strašně rád. Je to úžasné. Samozřejmě bych byl raději, kdyby se mi to podařilo ve dvouhře, nicméně se počítá cokoliv. Na každý zápas v deblu jsem tu šel s tím, že ho chceme vyhrát. Dělal jsem pro to úplně všechno. Jsem taky moc rád, že mi pan trenér řekl různé varianty, jak co hrát. V některých oblastech ve čtyřhře jsem se strašně moc zlepšil. Jde to vidět na naší hře i na tom, jak třeba pomáhám svému spoluhráči," řekl Tomáš Macháč po čtvrtfinálové výhře.

Zhizhen Zhang se díky postupu mezi nejlepší čtyři páry zapsal do historie. Stal se totiž prvním mužským hráčem z Číny, který na grandslamu postoupil do semifinále.

Na jména svých soupeřů si budou muset ještě počkat. Bude to buď 2. nasazená dvojice Bopanna/Ebden nebo Argentinci a šestí nejvýše postavení hráči Gonzalez/Molteni.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full