Zvítězí americký dlouhán ve vyrovnaném souboji?

Zdroj fotky: ATP

Dnešní osmifinálový den nám nabídne opravdu velice zajímavý duel. Američan Reilly Opelka vyzve Lloyda George Harrise z Jihoafrické republiky. Oba ukazují poměrně dobrou formu. Skvěle hrají především na svém podání, kdy za celý turnaj ztratili minimum her.

Opelka zatím bez ztráty setu

Reilly Opelka hraje opravdu skvěle. Velmi precizní je především na svém podání, kdy za celý turnaj ztratil pouze dvě hry. Bylo to v posledním utkání s Nikolozem Basilashvilim. Co se dříve nedalo o Opelkovi tvrdit bylo to, že hraje dobře i na příjmu, toto slovní spojení dříve opravdu neplatilo. Reilly na tom ale velice zapracoval a nyní je i v tomto ohledu velice solidním hráčem, který tam dokáže hrát s kýmkoliv.

Přípravné turnaje na US Open začal ve Washingtonu, kde možná překvapivě vypadl s Johnem Millmanem. Poté přišel turnaj v Torontu a tam finále. Ano, Opelka tam dosáhl skvělého výsledku, když porazil několik skvělých hráčů a ukázal, že se již může rovnat s kýmkoliv. Na cestě do finále porazil například Nicka Kyrgiose či Stefanose Tsitsipase. Na posledním turnaji před grandslamem v New Yorku přišlo malé vystřízlivění a vypadnutí v druhém kole na turnaji v Cincinnati na raketě Caspera Ruuda.

Zde ve Flushing Meadows postupně porazil Soonwoo Kwona z Jižní Koreji. Poradil si také s Lorenzem Musettim a stopku vystavil i Nikolozi Basilashvilimu.

Harris nebude chtít být pozadu

V tomto zápase bude lepším na servisu Reilly Opelka, ale i Lloyd George Harris je skvělým hráčem na podání. Má k tomu všechny propozice, ať už se jedná o výšku či solidní hru na síti. Tento hráč se ale spíše pyšní svou trpělivou hrou, kterou otrávil nejednoho protivníka.

Přípravu na US Open začal, stejně jako Opelka, ve Washingtonu, kde porazil například Rafaela Nadala. Ve čtvrtfinále ovšem padl s Keiem Nishikorim. Na turnaji v Torontu vypadl v osmifinále a hádejte na čí raketě. Stopku mu totiž vystavil jeho dnešní soupeř Reilly Opelka. V Cincinnati vypadl hned ve druhém kole s Alexandrem Zverevem, ale to zase takové překvapení nebylo.

V New Yorku si postupně poradil s Karenem Khachanovem a později také s Ernestem Escobedem. V neposlední řadě také s Denisem Shapovalovem, kterého přehrál poměrně jednoznačně 3:0 na sety.

Znovu po měsíci

Hráči se spolu utkali zatím dvakrát v jejich kariéře. V roce 2017 vyhrál 2:1 George Lloyd Harris. Před necelým měsícem spolu sehráli další utkání a radoval se Reilly Opelka, který vyhrál také poměrem 2:1 na sety. Favoritem zápasu je Americký dlouhán (kurz Fortuny: 1.83). V utkání by se také mohl objevit nějaký ten tiebreak, jelikož se dá předpokládat, že si oba hráči budou držet svoje podání a budou se soustředit především na to.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět. Dále bych Vás rád pozval na článek o tenisových outfitech.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full