Hráč týdne: Alex Michelsen

Zdroj fotky: Tennis Majors

Alex Michelsen vyhrál před týdnem challenger v Chicagu a ve skvělé formě pokračoval i na turnaji ATP v Newportu. Jeho šňůru devíti vítězství ukončil Francouz Adrian Mannarino ve včerejším finálovém zápase. I když titul z USA nezískal, tak si v žebříčku ATP polepší o 50 míst, a to na začátku sezony byl na 600. příčce. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Cesta do finále

Prvním soupeřem Alexe Michelsena při druhém startu na nejvyšší úrovni se stal krajan Maxime Cressy, který vstupoval do turnaje na pozici pátého nasazeného hráče. Po dvou hodinách a 51 minutách se však favorit zápasu loučil po setech 7:6, 4:6, 5:7. V dalším kole se Alex střetl s Australanem Jamesem Duckworthem. Úvodní sadu ovládl australský tenista 6:4, ovšem poté už dominoval Michelsen, který poslední set zakončil kanárem. Ve čtvrtfinále čekal na Američana další rodák a čtvrtý nasazený hráč Mackenzie McDonald. Osmnáctiletý Alex si po hodině a dvanácti minutách zajistil postup do semifinále.

V něm změřil Michelsen síly se čtyřnásobným vítězem Hall of Fame Open v Newportu a krajanem Johnem Isnerem. Osmatřicetiletý Američan se pokoušel vyhrát první set v tiebreaku, ale nakonec ho získal jeho mladší soupeř. Ve druhém setu ztratil Isner hned svoje první podání, a to Michelsenovi stačilo na postup do finále.

Alexovým protivníkem na poslední zápas turnaje se stal druhý nasazený hráč Francouz Adrian Mannarino. V úvodní sadě ztratil Američan dvakrát svoje podání a Adrian lehce vyhrál 6:2. V další sadě při druhém gamu podával Francouz, který o podání přišel. Následně Michelsen věnoval svou hru soupeři. Poté si každý držel svůj servis, ale devátou hru získal díky brejku Mannarino. Dále šel servírovat na vítězství a roli favorita potvrdil (6:4). Pro Francouze to byla jeho třetí trofej na okruhu ATP.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ATP Tour (@atptour)

"Získal jsem tunu bodů, byl jsem tady sám a snažil jsem se na to přijít, takže si myslím, že jsem si vedl docela dobře," řekl Michelsen po konci turnaje. "Byl to velmi dobrý týden, velmi pozitivní."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full