Hráč týdne: Alexander Bublik

Zdroj fotky: ATP

Alexander Bublik ovládl o víkendu turnaj ATP 250 v Montpellier. Kazašský tenista se stal prvním mužem, který vyhrál titul ATP, poté co prohrál první set v každém odehraném zápase od začátku turnaje. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Šestadvacetiletý Bublik vstupoval do turnaje jako nasazená dvojka, a tak se hned dostal do osmifinále. V něm se utkal s Kanaďanem Denisem Shapovalovem. První set získal hladce o dva roky mladší tenista, ale Bublik zatnul zuby a po setech 1:6, 6:7, 3:6 postoupil dál. Čtvrtfinálový zápas odehrál Alexander proti krajanovi Alexanderovi Shevchenkovi. Ten sice vyhrál první set ovšem rodák z Gatčiny tentokrát uhrál čtyři gamy. Po výsledku 4:6, 6:3, 6:4 čekala na Bublika v semifinále nasazená trojka Kanaďan Auger-Aliassime. S Felixem strávil obhájce titulu z Montpellier Bublik na kurtu přes dvě a půl hodiny v rovných setech (4:6, 6:4, 6:4).

"Byl to vyčerpávající zápas a jsem rád, že jsem to zvládl," řekl Bublik. "Hrát s Felixem je těžká výzva, zejména v hale. Nechal jsem tam všechno."

Finále

Souboj o titul z francouzského města Montpellier svedl obhájce titul Alexander Bublik a Chorvat Borna Čorič. Kazach poprvé v turnaji sahal po zisku prvního setu, ale v jedenácté hře přišel o svůj servis a sadu ukončil Čorič. V dalších dvou setech byl ale Bublik stoprocentní, a tak si ve svém desátém finále došel pro 4. titul po výsledku 5:7, 6:2, 6:3.

"V úvodním kole jsem byl na pokraji prohry, teď tu stojím s titulem," řekl Alexander Bublik po zápase. "Děkuji divákům za to, že mě celý týden podporovali. Viděl jsem tam všechny ty skvělé bývalé šampiony a moje tvář je mezi nimi na stadionu. Možná, že když budu takhle hrát dál, budu tu mít víc svých fotek, takže jsem opravdu šťastný," dodal.

Díky svému vítězství v Montpellier se Bublik posune na 23. místo v žebříčku ATP a o dvě příčky vylepší své maximum.

Šestadvacetiletý Kazach má před sebou týden volna, a poté ho čeká turnaj v Rotterdamu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full