Hráč týdne: Alexander Zverev

Zdroj fotky: Getty Images

Alexander Zverev získal po sedmi letech svou druhou trofej z římské antuky a celkově 6. titul z turnajů Masters 1000. Svůj 22. triumf vybojoval v celkově 33. finále, když porazil chilského tenistu Nicoláse Jarryho. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Sedmadvacetiletý Alexander Zverev zaznamenal v letošním roce nejlepší výsledek na Australian Open a na Masters 1000 v Miami. V prvním případě nestačil v semifinále na Daniila Medveděva a ve druhém ho ve stejné fázi porazil Grigor Dimitrov. Do Itálie přijel s antukovou bilancí 4:3, kdy utrpěl dvousetové porážky od Řeka Stefanose Tsitsipase, Chilana Cristiana Garina a Argentince Francisca Cerúndola. Po sedmi letech ovládl oblíbený Masters 1000 v Římě, čímž ukončil devítiměsíční čekání na titul.

První týden v Římě

Rodák z Hamburku vstupoval do turnaje jako nasazená trojka, čímž se vyhnul prvnímu kolu. V tom druhém přejel po dvou setech (6:0, 6:4) Australana Aleksandara Vukice, a poté si poradil i s Italem Lucianem Darderiem 7:6, 6:2.

"Myslím, že já jsem se po kurtu dobře pohyboval. Asi jsem chyboval víc, než bych si představoval, ale to k tenisu patří a jsem za vítězství rád. Nevím, co Italové dostávají do jídla, ale zdá se, že tam teď mají spoustu mladých a šikovných kluků," řekl Zverev po zápase.

Druhý týden

V osmifinále změřil Zverev síly s Portugalcem Nunem Borgesem, s nímž byl hotový po skoro hodině a půl 6:2, 7:5. Následně se Alexander poprvé na turnaji střetl s hráčem v TOP 20. Konkrétně s Američanem Taylorem Fritzem, který mu podlehl po dvou setech 6:4, 6:3. Další na řadě byl přemožitel Novaka Djokoviče Chilan Alejandro Tabilo. Tomu se podařilo získat první set díky dvěma ztraceným podáním Němce, ale následným tiebreakem srovnal Zverev skóre na 1-1. Poslední sada už byla v režii světové pětky. Po výsledku 1:6, 7:6, 6:2 postoupil hamburský rodák do svého 33. finále v kariéře.

Finálový zápas 

Ve finále se Alexander Zverev opět setkal s chilským hráčem. Tentokrát s Nicolásem Jarrym, který ve čtvrtfinále porazil turnajovou šestku Řeka Stefanose Tsitsipase. Zisk prvního setu rozhodla desátá hra, při které přišel o své podání Chilan. Ve druhé sadě za stavu 5:4 nevyužil Zverev dvou mečbolů, ale o dva gamy později byl při čtvrtém pokusu už úspěšný. Římský titul pomohl Zverevovi ke 4. místu v žebříčku ATP.

"Je to velmi odlišné, protože ten první je samozřejmě vždy extrémně speciální. Ale svým způsobem, když jsem byl mladý, byl jsem extrémně sebevědomý. Říkal jsem si: 'Dobře, jednou to přijde'. Po zranění jsem si nebyl jistý, jestli to přijde, nebo ne. Tenhle je svým způsobem speciální, protože mi dokazuje, že můžu takové turnaje vyhrávat znovu. Jsem na úrovni, kde chci být. S posunem vpřed mohu znovu snít. To je to, co mi tento týden přináší," řekl Zverev po finále.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full