Hráč týdne: Alycia Parksová

Zdroj fotky: Getty Images

Další týden, další díl rubriky Hráč týdne. Tentokrát si v našich očích vysloužila pozornost mladá Američanka Alycia Parksová, i když dost jsme váhali mezi ní a Jiřím Lehečkou, který táhl český daviscupový tým. Volba nakonec padla na talentovanou Američanku.

Dvaadvacetileté Parksové vyšel senzačně už závěr minulého ročníku. Českým fanouškům možná tohle jméno něco říká, představila se totiž na turnaji v Ostravě. Na turnaji kategorie WTA 500 suverénně prošla kvalifikací, aby v prvním kole smetla Karolínu Plíškovou, následně přemohla po velké bitvě Marii Sakkariovou, stopku ji udělila ve čtvrtfinále Barbora Krejčíková. Na AGEL Open si přesto dokráčela do titul alespoň ve čtyřhře.

Rok 2022 zakončila s dvěma tituly z challengerů v řadě. Nejprve uspěla v Andoře, kde na cestě za trofejí porazila například Lindu Noskovou či Sabine Lisickou, poté dominovala v Angers, kde cestou k titulu porazila Vondroušovou.

Letošní sezona pro ni začala neúspěšnou kvalifikací na Australian Open, kde ji ve druhém kole vyřadila Sára Bejlek.

V minulém týdnu se jí však podařilo opanovat podnik v Lyonu, a ukořistila tak svou první trofej na okruhu WTA. Zároveň si však ve finále připsala cenný skalp hráčky TOP 5 a nasazené jedničky Caroline Garciaové.

Cesta turnajem přitom nebyla nejjednodušší, dvaadvacetiletá Američanka se v prvních dvou kolech musela poprat s více než dvouhodinovými třísetovými bitvami s Grabherovou a Martičovou. Následovaly poměrně jednodušší zápasy s Koviničovou a Zanevskou.


Finálový zápas trval přes dvě hodiny, jasnou favoritkou byla domácí Garciaová. Obě dvě ženy však hrály velmi dobře a celou první sadu si držely svůj servis. Úvodní set šel až do tiebreaku, který zvládla o chlup lépe Parksová, která jej vyhrála poměrem 9:7. Podobně suverénní byly obě tenistky na servisu i ve druhé sadě. Američanka si uhájila své podání za stavu 5:5, i když měla soupeřka tři gamebally. Naopak dvacetiletý talent udeřil ve dvanáctém gamu a ovládl druhou sadu poměrem 7:5.

Díky tomuto vítězství se Parksová v pondělním vydání žebříčku dostala na 51. místo, což je její dosavadní kariérní maximum.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full