Hráč týdne: Amanda Anisimova

Zdroj fotky: Getty Images

V naší pravidelné rubrice Hráč týdne se zaměřujeme na tenisty a tenistky, kteří podle nás zaznamenali minulý týden výrazný úspěch. Tentokrát to pro nás byla americká hráčka Amanda Anisimova, které se skvěle povedl přípravný turnaj na Australian Open, ale i grandslam samotný. Opravdu povedené výkony ji v Melbourne dovedly až do osmifinále.

Patnáct zápasů bez porážky

Amanda Anisimova táhla 15 zápasů v řadě bez porážky. Sedm zápasů vyhrála na americké exhibici koncem listopadu a dalších pět přidala první týden v lednu na turnaji v Melbourne.

Tato dvacetiletá hráčka je považována za jednu z nejtalentovanějších tenistek na okruhu WTA. Prezentuje se velice aktivní hrou a kvalitním podáním. Dokáže také mnoho hráček zatlačit a výměny se tak odehrávají podle ní.

Poprvé o sobě dala vědět už v roce 2018, ale výrazného úspěchu dosáhla až v roce 2019 na French Open. Bylo to překvapivě na antuce, o které se říká, že ji američtí tenisté nemají zrovna v lásce.

Anisimova to potvrzuje, protože svůj nejlepší tenis bezpochyby předvádí na tvrdém povrchu, na kterém se hraje i Australian Open. Letos se, jak jistě mnoho tenisových fanoušků ví, dostala do osmifinále a vypadla na raketě domácí hvězdy a světové jedničky Ashleigh Barty, což se asi očekávalo.

Na rozjezd se pořádně zapotila

V prvním kole narazila na Arianne Hartono z Nizozemska. Kvalifikantka Anisimovovou více než překvapila, když dokázala ovládnout první set a v tom druhém vedla s breakem 4:3. Američanka však šok nedopustila a zápas obrátila.

To v kole druhém ji čekal poněkud těžší oříšek v podobě Belindy Benčič ze Švýcarska. Amanda Anisimova byla výraznou outsiderkou, nicméně nyní se už překvapení konalo, a to když Američanka vyhrála 2:0 na sety a poslala tak domů jednu z velkých favoritek turnaje. „Jsem velice šťastná, že se mi dnes povedlo zvítězit. Belinda je opravdu těžkou soupeřkou a věděla jsem, že to bude velice náročný zápas, i vzhledem k dnešním podmínkám." komentovala postup do třetího kola Anisimova.

Ukázala pevné nervy

Třetí kolo a další náročný zápas s extrémně těžkou soupeřkou. Čekala na ni totiž obhájkyně titulu z loňského roku Naomi Osaka. Anisimova dokázala znovu překvapit a otočit zápas z nepříznivého stavu 0:1 na 2:1. Američanka s ruskými kořeny ukázala, v čem je její silná stránka, a také to, že se zápas za žádného stavu nemá vzdávat. Po utkání také řekla pár slov na adresu Naomi Osaky: „Naomi je velmi inspirující. To, co dělala posledních pár let, je úžasné. Věděla jsem, že pokud budu chtít uspět, budu muset předvést tu nejagresivnější hru, jakou dokážu.“

Amanda Anisimova narazila až v osmifinále, a to s tou nejtěžší možnou soupeřkou. Ashleigh Barty delší dobu hraje opravdu famózně a dokázala to i v tomto utkání. Anisimova nehrála vůbec špatně, ale na světovou jedničku to prostě nestačilo. Po setech 6:4 a 6:3 se z vítězství radovala Australanka, která tak ukončila Amandinu vítěznou šňůru.

Jaké outfity nosí tenisové hvězdy na letošním Australian Open? Podívat se na ně můžete zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full