Hráč týdne: Aslan Karatsev

Zdroj fotky: ATP

V rubrice „Hráč týdne“ se zaměřujeme na tenisty a tenistky, kteří dle nás zažili výjimečný týden. Za ten minulý je to pro nás Rus Aslan Karatsev, který slavil titul doma v Moskvě a dal tak zapomenout na nepřesvědčivé výkony z druhé poloviny roku.

V Moskvě jako druhý nasazený

Aslan Karatsev byl v Moskvě jako druhý nasazený, a byl tak považován za jednoho z hlavních aspirantů na titul. Tím prvním byl jeho kamarád Andrey Rublev, který ale vypadl hned v osmifinále a domácí fanoušky tak jistě zklamal.

Kdo ale nezklamal byl právě Karatsev, který byl sice druhým nasazeným, ale z trojice Rublev, Khachanov a Karatsev, byl právě Aslan tím posledním, od kterého by se titul čekal. Právě po vítězství v Moskvě se velice přiblížil Turnaji mistrů. V tzv. žebříčku „Race to Turin“ byl před turnajem na 13. místě. Své umístění nyní však rozhodně vylepšil, a naději na účast proto stále má.

Turnajem prošel bez ztráty setu

V prvním kole měl Aslan Karatsev volný los. V tom druhém ho čekal velice nepříjemný hráč, který v hale umí zahrát opravdu velice solidně. Tím hráčem byl Egor Gerasimov. Rus ale předvedl konzistentní výkon po celý zápas a po setech 6:4 a 6:3 se radoval z vítězství.

Ve čtvrtfinále ho čekal pomalu se loučící Gilles Simon. Francouz, který vypadl z elitní stovky světového žebříčku, nemá dobrou formu a Karatsev si s ním poradil stejně jako s Gerasimovem - 6:4 a 6:3.

V semifinále narazil na ten asi nejtvrdší oříšek v podobě Karena Khachanova. Rus, jehož kariéra trpí nevyrovnanými výkony, je doma vždy velice silný a v hale se to ještě násobí. Ovšem Karatsev si s ním poradil poměrně hladce a to 7:6 a 6:1.

Další zápas - finále a soupeř Marin Čilič. Očekával se boj. Rus ovšem na turnaji hrál velice stabilně a bez větších herních výkyvů, a tak ani zkušený Chorvat mu nesebral ani set a Aslan Karatsev se mohl radovat z titulu. Na turnaji v Moskvě již jako desátý domácí hráč, kterému se to povedlo.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět. Pozvu vás také na rozhovor s novinářem, komentátorem a tenisovým odborníkem Martinem Moravcem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full