Hráč týdne: Barbora Krejčíková

Zdroj fotky: Getty Images

Barbora Krejčíková získala o víkendu druhý letošní titul ve dvouhře a později ovládla i čtyřhru s Kateřinou Siniakovou na turnaji v San Diegu. První letošní titul vybojovala na konci února v Dubaji a od té doby se jí moc nedařilo. Dokonce došlo i ke změně trenéra. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Cesta k titulu

Sedmadvacetiletá Barbora Krejčíková vstupovala do turnaje jako nasazená čtyřka. Díky tomu měla volný los a dostala se hned do osmifinále. V něm se utkala s Anhelinou Kalininou. Barbora potvrdila roli favoritky a po hodině a 41 minutách vyřadila Ukrajinku po setech 6:3, 6:2. Její další soupeřkou se stala sedmička turnaje Beatriz Haddad Maia. Ani brazilská tenistka však Krejčíkové nesebrala ani set a po sadách 6:4, 6:3 postoupila do semifinále.

Hned úvodní semifinálový set získala Američanka Danielle Collins. Druhá sada byla vyrovnaná, a tak zisk setu rozhodl až dvanáctý game. V ní servírovala Collins, která ale o své podání přišla. Závěrečný set si Krejčíková pohlídala, když protihráčce dovolila uhrát jen dva gamy.

Finálové utkání mezi Sofií Kenin a Barborou Krejčíkovou přineslo dlouho bitvu přes dvě a půl hodiny. První set rozhodovaly hlavně ztracená podání, kterých měla Američanka na svém kontě tři a Češka jen dvě. Ve druhém setu začínala servírovat rodačka z Ivančic a hned mohli diváci vidět brejkbol. Další ztráta sady přišla v sedmé hře, a tak Kenin vybojovala druhou sadu poměrem 6:2. Třetí set přinesl držení servisů obou hráček, ale v desáté hře nabídla Sofia Krejčíkové dva mečboly. Ta druhý využila a mohla slavit zisk druhého letošního titulu.

"Zápas byl těžký. Očekávala jsem, že Sofia bude hrát dobře a bude bojovat o každý balon. Je to solidní hráčka odzadu i na servisu. Čekala jsem, že se budeme přetahovat," řekla pro Livesport.

Barbora Krejčíková si tímto titulem zajistila umístění v TOP 10. Konkrétně se nachází na 10. pozici. Kromě ní je v elitní desítce ještě Markéta Vondroušová (6) a Karolína Muchová (8).

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full