Hráč týdne: Barbora Krejčíková

Zdroj fotky: WTA

Konečně se zadařilo a Barbora Krejčíková opět okusila, jaké to je vyhrát turnaj. Díky skvělému výkonu si v estonském Tallinnu připsala svůj celkově čtvrtý titul z okruhu WTA a první v letošní sezóně. Proto si tento týden zaslouží označení hráč týdne.

Zákeřné soupeřky měla hned od začátku

Barbora Krejčíková na premiérovém ročníku turnaje v Tallinnu plnila roli sedmé nasazené. Los k ní ale přívětivý nebyl. V prvním kole ji čekala Ajla Tomljanovič. Čtvrtfinalistka Wimbledonu a US Open ji právě na travnatém grandslamu vyřadila ve třech setech. Tentokrát si ale zápas pohlídala a zvítězila po setech 6-1, 7-6.

I ve druhém kole narazila na neoblíbenou soupeřku v podobě Marty Kostyuk. I s tou letos prohrála na trávě. Ukrajinka v Eastbourne vyhrála ve třech setech. Ani do tohoto zápasu nevstoupila vítězka Roland Garros nejlépe. Hned na začátku ztratila servis a prohrávala 0-3. Průběh první sady ale otočila a získala ji. Utkání nakonec vyhrála po setech 7-5, 6-3.

V osmifinále musela čelit třetí nasazené a kometě letošní sezóny Brazilce Beatriz Haddad Maie. Zápas byl ze začátku vyrovnaný. Krejčíkové se ale díky dvěma získaným podání soupeřky podařilo první set opanovat. Vítězka loňského Roland Garros následně i přes ztrátu podání vyhrála a postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky na turnaji. Světovou patnáctku porazila po setech 6-3, 6-4.

Otočka v semifinále a zisk trofeje

Barbora Krejčíková v prvních třech zápasech ani jednou neztratila set. První a jediný set ztratila v semifinále, kde se utkala s Belindou Bencic. Úvodní sadu ztratila v tiebreaku, i když měla ve dvanácté hře dva setbally. Stejně vyrovnaný byl následně i druhý set, který také dospěl do tiebreaku. Tentokrát byla úspěšnější Češka. Ta následně dominovala a nakonec vyhrála po setech 6-7, 7-6, 6-2.

Soupeřkou Barbory byla ve finále první nasazená a domácí hvězda Anett Kontaveit. S tou se letos utkala v semifinále turnaje v Sydney, kde odvrátila sedm matchballů. Tentokrát to byl úplně jiný zápas. Česká tenistka na kurtu dominovala a soupeřce nedala žádnou šanci. Barbora Krejčíková zvítězila po setech 6-2, 6-3 a získala svůj čtvrtý titul z okruhu WTA. V žebříčku se posunula z 27. na 23. pozici.