Hráč týdne: Bernarda Pera

Zdroj fotky: Getty Images

Bernarda Pera opanovala další antukový turnaj. Ve finále zdolala 6:2 a 6:4 Estonku Anett Kontaveit a došla si tak pro letošní druhý titul v jednom týdnu. Právem jí tak patří místo v rubrice Hráč týdne.

Bernarda Pera neodstartovala letošní sezónu nejlépe. Nacházela se mimo TOP 100 a její návrat mezi stovku nejlepších se pomalu a jistě vzdaloval. Sezóna 2021 nebyla příliš úspěšná, o čemž také hovoří zápasová bilance 22/24. Největším úspěchem bylo druhé kolo v Madridu. Sedmadvacetiletá rodačka z chorvatského Zadaru měla co napravovat.

Bídný začátek sezóny

Úvod sezóny nevyšel. Pera mnohdy neprošla kvalifikací, a pokud ano, tak se příliš daleko v turnaji nedostala. Kdyby tímto způsobem pokračovala, musela by brzy opustit turnaje WTA a na trvalo se vrátit zpět na turnaje nižší kategorie pod hlavičkou ITF.

S příchodem antuky se Pera herně nepatrně zvedla a dokázala se prosadit. V německém Karlsruhe došla až do finále, kde bohužel nestačila na Mayar Sherif z Egypta. Nicméně, na tento úspěch nedokázala navázat. Jediný travnatý turnaj v podobě Wimbledonu vzal za své již v prvním kole.

Druhá antuková sezóna?

Po druhém grandslamu sezóny nezahájila Pera přípravu na betony, ale rozhodla se vrátit na antuku. Z počátku to nevypadalo jako nejlepší rozhodnutí, jelikož na menším turnaji ve Francii vypadla hned v prvním kole. Výrazný zlom přišel na turnaji v Budapešti, kde musela projít dvoukolovou kvalifikací. Dokonce byla natolik uspěšná, že bez ztráty setu dokráčela až do finále. Porazila zde hráčky jako je Aliaksandra Sasnovich, Anna Bondar či Alexandra Krunic. Právě na poslední zmíněnou narazila ve finále, kde Pera vyhrála poměrem dvakrát 6:3 a slavila svůj premiérový titul ve dvouhře na okruhu WTA.

Druhý titul v Hamburku

Dva dny po triumfu v Budapešti Bernarda Pera startovala na dalším antukovém podniku. Tentokrát se hrálo v německém Hamburku. Zde již kvalifikaci hrát nemusela a dokázala navázat na výkony z předešlého turnaje. Americká hráčka patrně načerpala potřebné sebevědomí a znovu dokráčela do finále. Svým způsobem měla štěstí, že se jí vyhnuly některé výše nasazené soupeřky, které vypadly na úvod turnaje O to zajímavější bylo sledovat samotné finále, kde Pera vyzvala turnajovou jedničku Anett Kontaveit. Kdo očekával jasný průběh ve prospěch Estonky, tak se pletl, jelikož celý zápas byl v režii hráčky reprezentující USA. Bernarda Pera pustila své soupeřce pouze 6 her a zápas vyhrála 6:2 a 6:4. Radovala se tedy z druhého titulu v jednom týdnu a z dvanácté výhry v řadě.

Úspěchem v Hamburku se Pera katapultovala na dosah TOP 50 a aktuálně se nachází na 54. místě v rámci žebříčku WTA, což je zároveň její dosavadní kariérní maximum. Po zásluze jí tedy právem patří místo hráčky týdne.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Bernarda Pera (@bernardapera)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full