Hráč týdne: Borna Gojo

Zdroj fotky: Davis Cup Finals

V naší pravidelné rubrice „Hráč týdne“ se zaměřujeme na hráče, kterému se minulý týden povedl nadmíru dobře. Adeptů je znovu více, za nás to ale dnes bude Borna Gojo, který dotáhl chorvatský tým na právě skončeném Davis Cupu do finále. Po celý týden předváděl velice solidní výkony a rozhodně to nevypadalo na to, že mu patří až 281. místo světového žebříčku.

Tento rok se mu nevyvedl

Borna Gojo byl velikým překvapením, a to hlavně z toho důvodu, že se mu tato sezóna příliš nevydařila. Objížděl hlavně turnaje kategorie challenger a ani tam to ani jednou nedotáhl do finále. Jeho maximem v této sezóně byla dvě semifinále, a to v Nur Sultanu na tvrdém povrchu venku a také z Istanbulu, tam hrál také na tvrdém povrchu. Na zápasy to má tak tento rok 22/23 což značí negativní bilanci a za to není rád žádný profesionální tenista.

Na řadu přišel Davis Cup

Jak to tak bývá u hráčů na Balkánském poloostrově, tak i Gojo se dokázal vyhecovat k neuvěřitelným výkonům po čas celého Davis Cupu. Porazil o mnoho míst lépe postavené hráče a ukázal, že pořadí v žebříčku je pouze číslo a když se daří, tak se daří.

V prvním svém představení mu byl soupeřem Alexei Popyrin z Austrálie. Borna Gojo dokázal představit a vyhrát 2:0 na sety, díky tomu se Chorvatsko mohlo radovat z výhry již po singlových zápasech a nemuselo se stresovat závěrečnou čtyřhrou.

V druhém zápase vyzval Lorenza Sonega. Ital, který je v TOP 30 světového žebříčku, byl v zápase jednoznačným favoritem, ale narazil a ani diváci, kteří ho hnali kupředu, mu nepomohli. Jak Italové, tak Chorvati měli v hledišti úžasnou podporu a i to jistě pomohlo Gojovi vybičovat se k takovým výkonům. Zápas skončil 2:1 pro Chorvata a právě díky jeho bodu se rozhodovalo v závěrečné čtyřhře, kde ale měli rodáci z Balkánského poloostrova světové jedničky Mektiče s Pavičem. Asi víte, jak to dopadlo, radovali se z postupu do semifinále.

Přišlo semifinále a bylo jasné, že to bude právě zápas Gojo vs. Lajovič, který bude rozhodovat o budoucím finalistovi. Borna Gojo to zvládl, a to i přes prohraný první set, ve kterém ale vedl a pouze svými chybami ho nedokázal dovést do zdárného konce.

Rublev byl nad síly Goja

I přesto, že Borna Gojo zažíval skvělý týden a půl ve finále už narazil. Nad jeho síly byl Andrey Rublev a znovu to byl ten rozhodující bod celého finále. Andrey Rublev měl sice navrch, nevyužil několik breakballů a na podání byl suverénní. Chorvat ale zase tak moc nezaostával a když se šlo do tiebreaku ve druhém setu bylo to otevřené. Rublev ho ale zvládl a přidal tak vele důležitý první bod. Druhý poté přidal Daniil Medvedev, což se dalo čekat. Na čtyřhru se tak vůbec nedostalo a RTF se mohlo radovat ze zisku Davis Cupu.

Pro Chorvatsko to byl ale skvělý turnaj a i přesto, že chyběl například Borna Corič, tak právě jeho jmenovec Gojo ho dokázal skvěle zastoupit.

Jak se vám líbily výkony mladého Chorvata a kam to v žebříčku může dotáhnout? Pozvu vás také na podcast s Janem Mühlfeitem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full